Prospánek léto

bannery-vanoce-1_728x90

Kostely Olomouckého kraje: Kaple Nanebevzetí Panny Marie v Ospělově

V obci Ospělov na Konicku se nachází kaple zasvěcená Nanebevzetí Panny Marie z roku 1865. Při plánované opravě krytiny staré obecní kaple v Ospělově bylo v roce 1932 rozhodnuto pořídit větší kapli, kde by se mohla sloužit i mše svatá.

reklama poutak

Byla zahájena sbírka milodarů na opravu kaple, opravy byly dokončeny v roce 1935.  Téhož roku v červenci se zastupitelstvo obce  všemi hlasy přítomných usneslo, aby kaple, „nově upravená z nějvětší části z příspěvků a darů občanů Ospělovských kteříž všichni jsou vyznání řím. kat. sloužila výlučně katolické bohoslužbě a aby disposiční právo nad touto kaplí uděleno bylo římsko-kat. farnímu úřadu v Kladkách. Ob. zastup. nenamítá ničeho aby občané Ospělovští zažádali si na arcib. konsistoř v Olomouci o povolení bohoslužby jednou ročně, 15 srpna.”
Kaple byla vysvěcena 15. srpna 1935 v 10 hodin, pak bylo kázání a slavná mše svatá. Světil kapli a sloužil mši svatou farář Josef Sedláček z Kladek. Poslední rekonstrukce proběhla v roce 2010, obec Ludmírov získala veřejnou podporu 1 milion korun na rekonstrukci kaple od Olomouckého kraje.                                                                         

-vb-

Pro komerční prezentaci Vaší společnosti jsme připravili rychlý a jednoduchý postup pro tištěnou i online verzi Večerníku.

komercni_zona

    • navrh web nabah

       

    •  BIOSLAVNOSTI_2018_banner_300x200_052018_01

 

dot

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. RozumímVíce