drnda web

Letní kino spolku Prostor uvede muzikál Kouř

Spolek Prostor Prostějov i letos přijde s venkovní filmovou projekcí. Na programu je snímek režiséra Tomáše Vorla Kouř.

„Muzikál totalitního věku“ je podtitul snímku Kouž, ve kterém vycházel Tomáš Vorel ze svého druhého pověstného školního filmu Ing. (1985), jenž zde však doznal mnoha změn. Film byl oceněn cenami Fites a Bratislava a účastnil se dvou zahraničních festivalů. Ve snímku z roku 1991 hraje například Eva Holubová, Petr Čtvrtníček či Tomáš Hanák.

Projekce se uskuteční na náměstí Spojenců v Prostějově v sobotu 14. července od 21:45 hodin.

Pořádá ji spolek Prostor Prostějov, který byl založen na konci roku 2015. V jeho čele stojí prostějovský architekt Jiří Zakopal, který předtím usiloval o záchranu historických jezdeckých kasáren. Ty však byly posléze zbourány rozhodnutím radniční koalice ČSSD, KSČM a hnutí Pévéčko. Kromě něj je ve spolku také další architekt Vojtěch Jeřábek, který před časem poskytl Hanáckému Večerníku rozhovor (najdete ZDE). Oba architekti navíc iniciovali návrh na prohlášení funkcionalistického domova sester, nacházejícího se v areálu staré nemocnice, kulturní památkou. Kromě toho pořádají osvětové akce a usilují o popularizaci architektury směrem k široké veřejnosti.

Organizátoři doporučují vzít s sebou deku či skládací židli, možnosti sezení budou omezené.

Facebooková událost je k dispozici ZDE.

Stránka filmu Kouř na ČSFD je zde.

 

Jakub Čech

Pro komerční prezentaci Vaší společnosti jsme připravili rychlý a jednoduchý postup pro tištěnou i online verzi Večerníku.

komercni_zona

    • navrh web nabah

       

    •  

 

dot

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. RozumímVíce