Prospánek léto

bannery-vanoce-1_728x90

Osmý div světa v Olomouci. Výstava terakotové armády bude součástí letní etapy Flory

Abyste nemuseli cestovat až do Číny, přivezli organizátoři výstavu terakotových vojáků do České republiky. Terakotová armáda – Odkaz prvního císaře nabídne detailní pohled do hrobky prvního čínského císaře Čchin Š'-chuang-ti. Jeho terakotová armáda se označuje jako „osmý div světa“. Expozici mohou zájemci navštívit během letní etapy Flory. Po skončení Flory pak bude výstava armády pokračovat samostatně.

 

videoprojektory web

Mimořádný zážitek slibuje výstava s názvem Terakotová armáda - Odkaz prvního čínského císaře. Expozice bude vystavována během letní Flory v pavilonu G, kde zůstane až do 24. září. Pokud ji ale zájemci stihnout navštívit během květinové výstavy, ušetří. Terakotová armáda je totiž v ceně vstupenky na Floru. Po skončení Flory stojí výstava dospělého člověka 150 korun.

Organizátoři prý chtějí touto expozicí přilákat více turistů do regionu. Jde o putovní výstavu, kterou v Karlových Varech navštívilo více než 17 tisíc lidí. Terakotová armáda je vzdělávací a interaktivní styl výstavy. Návštěvníci se mohou těšit na 70 soch životní velikosti. Jelikož se jedná o certifikované kusy, jsou vyrobeny ze stejného materiálu jako originál. Příchozí tak mohou nakouknout do hrobky prvního čínského císaře Čchin Šchuang-ti, který dokázal sjednotit Čínu a ukončil tak období chaosu mezi všemi čínskými státy.

Archeologové objevili v roce 1947 nedaleko města Xi´an obrovské mauzoleum o ploše 46 čtverečných kilometrů. Součástí hrobky je pod zemí pohřbená armáda více než osmi tisíců terakotových válečníků z období kolem roku 220 před naším letopočtem. Sochy z pálené hlíny jsou brány jako kulturní dědictví Číny, a proto nejsou nikdy vyváženy a vystavovány jinde než v čínském mauzoleu. Necelý měsíc si teď mohou Olomoučáci prohlédnout detailně propracované repliky hliněných soch vojáků, koní v životní velikosti, bojových vozů a zhlédnout padesátiminutový dokument o sjednotiteli Číny, jeho životě a terakotové armádě, které se označuje jako osmý div světa.

-kz-

Pro komerční prezentaci Vaší společnosti jsme připravili rychlý a jednoduchý postup pro tištěnou i online verzi Večerníku.

komercni_zona

    • navrh web nabah

       

    •  BIOSLAVNOSTI_2018_banner_300x200_052018_01

 

dot

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. RozumímVíce