Prospánek léto

bannery-vanoce-1_728x90

Koho volit? Lidi, z masa a krve. Partaje jsou k ničemu

Politika je o lidech, ne o stranách. Pokud vyloučíme ty extramistické (a že se nám jich vyrojilo!!), v každé partaji najdu lidi slušné, a lidi neslušné. A protože je mi (mnohdy právem, občas neprávem...) vyčítáno, že všechny politiky jen tluču, trápím a biju, dovolím si být pozitivní - a jmenovat konkrétní lidi, kterým stojí za to dát hlas.

luneta banner

Podle vylosovaných volebních čísel: V rámci ODS rozhodně stojí za úvahu kandidatura Zuzany Majerové Zahradníkové - a kdyby pro nic, tak zkrátka třeba jenom proto, že podle informací, které má redakce k dispozici, jí byly v Prostějově konkurenčním a velmi ambiciózním kandidátem postrhávány plakáty s odůvodněním, že "toto je můj rajón". Bojuje statečně a čestně, čehož je nutné si vážit. Podobně má smysl dát kroužek číslu devět na této kandidátce, což je Tomáš Blumenstein, mimořádně inteligentní a schopný člověk.

Čtyřku má ČSSD, a také ona nabízí řadu kvalitních kandidátů. Trojka kandidátky Antonín Staněk sice z Hanáckého Večerníku nejspíš občas šediví, jeho olomoucká vláda ale není - narozdíl od velké části předchůdců - spojena s žádným skandálem, čehož je třeba si vážit. Taktéž třináctka Daniela Vašátková stojí za pozornost.

Starostové a nezávislí nabízejí celou řadu osobností, kterým lze věřit. Pavel Grasse je olomoucký opoziční zastupitel a člověk, jehož argumentace je vždycky věcná. Blanka Kolečkářová vzbuzovala jako starostka Držovic emoce pozitivní i negativní, je ale upřímná a fér, což se cení.

Devítku mají Zelení; nelze pominout lídryni Hanu Vackovou, inteligentní dámu, která rozhodně nemá důvod jít do politiky proto, aby si něco dokazovala, a myslí na druhé. Totéž se dá říci o Ivo Lužném; oba dva jsou lidé, se kterými opravdu chcete jít na kafe (což u většiny politiků obvykle až tak neplatí).

Svobodní nabízejí Romana Nepšinského jako čtyřku kandidátky, člověka, u něhož je třeba si vážit uměřenosti v názorech i projevech, což považuji osobně za doklad životní zralosti. Radek Dulka jako devítka je pak člověk, který zkrátka rozumí svému řemeslu a říká věci pravdivě.

Piráti nabízejí Vojtěcha Pikala, o němž jsem přesvědčen, že je génius, nicméně jeho touha po sebeprezentaci a uznání je až tak sympaticky nízká, že si jeho kvalit veřejnost zatím možná nevšimla - nejvyšší čas to změnit. Osmička Jakub Nepejchal je pak člověk, který se před rokem vzepřel molochu městské akciovky a riskoval ztrátu zaměstnání ve vyšším zájmu, což si zaslouží úctu a obdiv.

Top09 nabízí Antonína Navrátila, pána, který stojí nohama na zemi, jeho názory jsou jasné a racionální, a nehraje si na spasitele světa, a už jenom to by mělo být důvodem kroužku pro něj. Dominika Kovaříková je na Olomoucku známá a netřeba ji představovat.

Nechci jmenovat nikoho z Hnutí ANO, protože lidé, kterým bych mohl úplně důvěřovat, na kandidátce letos z nějakého důvodu nejsou.

KDU-ČSL je pak volbou pro všechny, kteří preferují dialog a spolupráci, namísto zvučně znějících sloganů a úderných hesel: Osmička Karel Goš stojí minimálně za úvahu, Jiří Lapáček také.

Našel jsem závažné důvody neuvést do seznamu zástupce stran, které vyjmenovány nejsou.

Vlastimil Blaťák

 

Pro komerční prezentaci Vaší společnosti jsme připravili rychlý a jednoduchý postup pro tištěnou i online verzi Večerníku.

komercni_zona

    • navrh web nabah

       

    •  BIOSLAVNOSTI_2018_banner_300x200_052018_01

 

dot

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. RozumímVíce