Prospánek léto

bannery-vanoce-1_728x90

Mladí písaři na klávesnicích se utkali na soutěži v Olomouci

Desítky studentů nejen z České republiky se sjeli tento čtvrtek do Olomouce, aby ukázali svoje písařské dovednosti. V prostorách místní Obchodní akademie se totiž uskutečnila soutěz v psaní všemi deseti.

Už řada škol v naší zemi učí studenty psát takzvanou desetiprstovou hmatovou metodou, mezi nimi zejména obchodní akademie. K výuce používají speciální program ZAV, který vynalezl Čech Jaroslav Zavijačič, který se na pořádání mezinárodní soutěže podílí. Účastní se jí soutěžící z různých koutů Evropy, například ze Maďarska, Rakouska či Slovenska.

Ti nejlepší z nich dosahují rychlosti až šesti set úhozů za minutu. Své schopnosti mohli prokázat ve čtvrtečních dvouminutových opisech či v pátek v hlavní části soutěže, jejíž součástí byli i opisy z papírové předlohy.

Na soutěž přijeli z Prostějova studenti tamní Obchodní akademie. Mezi nimi třeba tři maturanti, pro které to byla již šestá soutěž v psaní všemi deseti na počítačové klávesnici. "Jde o to, abychom každý rok překonali svoje maximum z minulých ročníků. Tyto soutěže jsou pro nás příležitostí se dostat do různých zajímavých měst," řekla Barbora Volná. S tím souhlasí i druhák David Zatloukal. "Je to pro mě čest reprezentovat naši školu," řekl Zatloukal.

„Je přínosné, že žáci mají příležitost se navzájem utkat a porovnat i se zahraničními soupeři,“ myslí si jejich učitelka Jana Kirchhofová.

 

Jakub Čech

Pro komerční prezentaci Vaší společnosti jsme připravili rychlý a jednoduchý postup pro tištěnou i online verzi Večerníku.

komercni_zona

    • navrh web nabah

       

    •  BIOSLAVNOSTI_2018_banner_300x200_052018_01

 

dot

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. RozumímVíce