Prospánek léto

bannery-vanoce-1_728x90

Pepíček Zíma zazpíval seniorům v Července: Je mu už 85 let!

Zpěvák Josef Zíma navštívil minulý týden Domov seniorů v Července. Nekorunovaný král české dechovky letos slaví životní jubileum, neuvěřitelných 85 let. Během své kariéry natočil přes dvě stě písní a získal tři zlaté a jednu platinovou desku. V roce 2008 získal Cenu Františka Filipovského za celoživotní mistrovství v dabingu. Je také držitelem Ceny Thálie 2014 za celoživotní mistrovství v kategorii opereta-muzikál.

luneta banner

Do Červenky přijel se svým programem pro seniory, kterým se věnuje, pokud mu síly stačí. Na filmovém plátně se poprvé objevil v roce 1957 a za svou hereckou kariéru vytvořil několik rolí, ale svou hereckou nesmrtelnost si zajistit rolí prince Radovana v pohádce PRINCEZNA SE ZLATOU HVĚZDOU. Na televizní obrazovce se objevil v několika TV inscenacích a TV seriálech. V televizi úspěšně vystupoval také jako konferenciér.

Současně s hereckou kariérou odstartoval také kariéru zpěváka. Začínal jako zpěvák popmusic, byl také swingař a jeden z prvních zpěváků českého rokenrolu. Mezi jeho první hity patří píseň Blues pro tebe od Jiřího Suchého. V dalších letech natočil několik známých písní, vystupoval společně s Karlem Gottem, Waldemarem Matuškou , Evou Pilarovou a dalšími. S Pavlínou Filipovskou nazpíval známý duet Nej, nej, nej , který se držel dlouho na předních příčkách hitparád. Od konce 70. let se věnuje dechovce a lidovým písničkám, čímž si získal velkou skupinu vášnivých příznivců, hlavně v řadách seniorů. Za svou kariéru nazpíval přes 200 písní a získal tři Zlaté a jednu Platinovou desku.

Josef Zíma se v roce 1958 oženil s herečkou Evou Klepáčovou, která se proslavila hlavně rolí Káči v pohádce Hrátky s čertem. Z manželství vzešla dcera Zuzana. Společně se svou ženou napsali vzpomínkovou knihu Princ a Káča, ve které úsměvným způsobem popisují společné životní peripetie ze soukromého i tvůrčího života.

Josef Zíma se udržuje i přes svůj vyšší věk stále ve formě, dodnes příležitostně vystupuje a jezdí na koncerty po celé České republice. Jeho celoživotním heslem je věta: Nerad se ohlížím dozadu.

-vb-

Pro komerční prezentaci Vaší společnosti jsme připravili rychlý a jednoduchý postup pro tištěnou i online verzi Večerníku.

komercni_zona

    • navrh web nabah

       

    •  

 

dot

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. RozumímVíce