Prospánek léto

bannery-vanoce-1_728x90

Přednáška Davida Vávry v Prostějově se koná už ve čtvrtek

Přednášku úspěšného herce a architekta Davida Vávry, známého z objevování Šumných měst, pořádá ve čtvrtek 23. listopadu v 15. hodin spolek Prostor Prostějov.

Architekt a herec David Vávra se do povědomí veřejnosti zapsal především jako průvodce úspěšného televizního pořadu Šumná města, v rámci kterého zavítal i do Prostějova. V 70. letech stál u založení pražského divadla Sklep, vystupoval i v řadě filmů nebo v úspěšném satirickém seriálu Česká soda.

Ve čtvrtek Vávra vystoupí v Prostějově. Jeho přednáška je už druhou, kterou letos na podzim pořádá spolek Prostor Prostějov. Předcházelo jí setkání o rozvoji a územním plánování obcí, které se konalo začátkem listopadu v podkrovním sále Městské knihovny Prostějov.

Akce začíná v 15 hodin a koná se v prostorách přednáškového sálu Národního domu. Právě Národní dům je označován za perlu české secese a jednu z nejvýznamnějších staveb Prostějova.

Spolek Prostor Prostějov byl založen na konci roku 2015. V jeho čele stojí prostějovský architekt Jiří Zakopal, který předtím usiloval o záchranu historických jezdeckých kasáren. Ty však byly posléze zbourány rozhodnutím radniční koalice ČSSD, KSČM a hnutí Pévéčko. Kromě něj je ve spolku také další architekt Vojtěch Jeřábek, který před časem poskytl Hanáckému Večerníku rozhovor (najdete ZDE). Oba architekti navíc iniciovali návrh na prohlášení funkcionalistického domova sester, nacházejícího se v areálu staré nemocnice, kulturní památkou. Poslední dobou šíří osvětu a usilují o popularizaci architektury směrem k široké veřejnosti.

 

Facebooková událost je zde.

 

Jakub Čech

Pro komerční prezentaci Vaší společnosti jsme připravili rychlý a jednoduchý postup pro tištěnou i online verzi Večerníku.

komercni_zona

    • navrh web nabah

       

    •  

 

dot

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. RozumímVíce