jaro_banner_web

bannery-vanoce-1_728x90

Nechutné 45. narozeniny hazardního krále Endla v RCO: Bílá ztratila sako, Mareše doprovázel římskokatolický farář Czendik!

Velkolepou oslavu 45. narozenin si přichystal olomoucký hazardní král Josef Endl. 10. března si do Regionálního centra, které se stalo doslova nedobytnou pevností a dovnizř se dostali jen zvaní, pozval mimo jiné Leoše Mareše, Lucii Bílou, ale i Slavíka Karla Gotta. Jak to dopadlo?

luneta banner

„V sobotu mi za Regionálním centrem Olomouc cestou z koncertu do vozu vypadlo z vaku sáčko z mého milovaného kostýmu. Nenašel ho někdo, prosím? Mám ho moc ráda,” svěřila se nenápadně fanouškům na svém facebooku Lucie Bílá. Účinkovala totiž na krajském plese, ten se ale konal v pátek 9. března v olomouckém NH hotelu. Ke ztrátě saka ale došlo o den později za Regionálním centrem. Bílá se totiž zúčastnila oslav 45. narozenin hazardního krále Josefa Endla. Celé Regionální centrum se v sobotu 10. března proměnilo v doslova nedobytnou  pevnost jen pro zvané. A Bílá nebyla sama, kdo se v „lepší společnosti” objevil.

Gott, Mareš, Kolář... - a Czendlik!!
Na účasti Leoše Mareše na Endlových akcích není nic nového ani zajímavého. Mareš miluje luxus a peníze, a pozvání na podobné sešlosti vždycky rád přijme. Co ale na velkolepou párty přivedlo římskokatolického kněze a spisovatele Zbygniewa Czendlika? Podle neověřených informací, které se redakci podařilo získat z kruhl blízkých rodině Endlových,  se oba muži znají z doby, kdy se Czendlik jako kněz účastnil Endlovy svatby. Oba muži přitom mají diametrálně odlišný životopis: zatímco majitel hodolanského casina Josef Endl patří mezi známé olomoucké postavičky, duchovní Zbygniew Czendlik je římskokatolickým knězem. V roce 1992 byl vyslán z rodného Polska do Čech a první rok strávil jako farní vikář v Náchodě a administrátor excurrendo farnosti Studnice. Poté odešel do Lanškrouna, kde se stal od 1. září 1993 farním vikářem. V roce 1997 se mu podařilo dokončit opravu kostela svatého Václava, který byl v  době jeho příchodu do Lanškrouna zchátralý. V roce 2005 se mu po několikaletém úsilí podařilo zahájit provoz Rodinného dětského domova v Žichlínku (pro dvě pěstounské rodiny) v prostorách zrekonstruované fary a její nově vybudované přístavby.  V březnu 2017 se rozhodl kandidovat do Rady Českého rozhlasu. V prvním kole volby v červnu 2017 sice neuspěl, ale postoupil do kola druhého. V něm však nakonec zvolen nebyl. Dlouhodobě si zakládá na své pověsti svérázného duchovního, který se schází s celebritami, miluje ženy, rád si pochutná na dobré whisky, v hospodě je jako doma.  
-ms-

Pro komerční prezentaci Vaší společnosti jsme připravili rychlý a jednoduchý postup pro tištěnou i online verzi Večerníku.

komercni_zona

    • navrh web nabah

       

    •  

 

dot

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. RozumímVíce