Prospánek léto

bannery-vanoce-1_728x90

Hanáckou hospodu dělá guláš: Jídelna Praděd, Jeseník

Jaká by to byla hospoda bez pořádného guláše! - řekli jsme si v redakci a vydali jsme se na cestu restauracemi v našem regionu, abychom jedli, a jedli, a hodnotili. Tentokrát jsme se vydali až do Jeseníku, do legendární Jídelny Praděd, která nikdy nezklame a vždycky potěší. A potvrdilo se.

luneta banner

Tím, že občas zařadíme do hodnocení jídelny oproti „zavedeným hospodám”, nechceme hodnocení nijak degradovat. Naopak! Jíme tam všichni, a na vysokánskou gastronomii si hrát nebudeme. Praděd je legendární jesenická jídelna, která přečkala mnoho desetiletí a společenských zřízení, a podstatné je, že neupadla. Gulášek je skvostný. Pravda, chybí mu trošičku té cibule, a knedlíky už jsme jedli lepší, podstatná je ale samotná kompozice masíčka a omáčky, která je cítit i v nose, v uších, naprosto všude, není moc pálivá, a celého člověka omámí chuť dokonale zpracované kližky od krávy, které se nic nevyrovná. Ano, voláme! Takto se vaří guláš.
A protože se čas nachýlil a množství gulášků, které prošlo našim hodnocením, se zakulatilo na deset, zavádíme do celkého pořadí také kategorie hodnocení: Od nynějška budou tři - červená Exkluziv (hodnocení nad 4,00) , hnědá Doporučujeme (hodnocení nad 3,50), a poslední zelená kategorie, která má nižší známku a je mimo hodnocení.

Hodnocení:

Celková chuť *****
Maso *****
Omáčka *****
Knedlíky ****
Design jídla ***
Pálivost *****
Vůně *****
Rychlost *****
Obsluha ****

Známka: 4,44

Celkové pořadí:

Exclusiv
1. U Fleka Olomouc - 4,55
2. Praděd Jeseník - 4,44
3. Meteor Olomouc - 4,33
4. Senimo Olomouc - 4,11

Doporučujeme
5. U Kramplů Hranice - 3,88
6. Na Blajchu  Olomouc- 3,55

Pod čarou
7. Hanácká hospoda - 3,11
8. Červený volek - 2,88
9. Globus Olomouc - 2,33
10. Česká kuchyně - 2,22

Pro komerční prezentaci Vaší společnosti jsme připravili rychlý a jednoduchý postup pro tištěnou i online verzi Večerníku.

komercni_zona

    • navrh web nabah

       

    •  

 

dot

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. RozumímVíce