prospanek 2

bannery-vanoce-1_728x90

Vánoční strom už je na náměstí, 12. listopadu je to nejdříve v historii

Vánoční strom už zdobí Horní náměstí v Olomouci. Dvanáctimetrový smrk do Olomouce tentokrát cestoval z Postřelmova na Šumpersku. Urostlý zhruba pětapadesátiletý strom věnovala městu Mária Kloučková. Rozsvícený a v plné kráse se veřejnosti představí ve čtvrtek 23. listopadu v 18 hodin při slavnostním zahájení Vánočních trhů. V tom okamžiku strom dostane také své jméno.

luneta banner

Tento způsob zajištění vánočního stromu město poprvé vyzkoušelo v roce 2009 a od té doby jde o sympatickou tradici. Letos se vybíralo z celkem jedenadvaceti nabídek. „Zhruba polovina byla z Olomouce, další pak z blízkých obcí Grygov, Dolany, Velký Týnec, ale i ze vzdálenějšího Prostějova. Vůbec nejvzdálenější nabídka přišla tentokrát ze Supíkovic u hranic s Polskem,“ popsal vedoucí oddělení kultury magistrátu Radim Schubert. „Vítězný výběr padl na urostlý a souměrný smrk z Postřelmova,“ vysvětlil. Letos jej rozzáří na 18 tisíc LED světelných bodů s třpytivým efektem, které budou laděny do zlatostříbrné. Světla pak doplní 120 stříbrných a stejných počet zlatých koulí.

-age-

 

Pro komerční prezentaci Vaší společnosti jsme připravili rychlý a jednoduchý postup pro tištěnou i online verzi Večerníku.

komercni_zona

    • kameloti inz

       

    •  

 

dot

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. RozumímVíce