Prospánek léto

bannery-vanoce-1_728x90

Volební politický bizár III. Přerovský kandidát chce pravdu o 11. září

Zvykli jste si na to, že většina stran je zvyklá se na svých kandidátkách chlubit například lékařským stavem svých lídrů? Ne tak sedmička Pirátů v letošních volbách, Martin Švadlenka z Přerova. U svého jména na kandidátce dvaačtyřicetiletý kandidát hrdě uvádí „Aktivista za pravdu o 11. září.”

luneta banner

Lidí, kteří zastávají plně nebo částečně tzv. konspirační teorie o útocích z 11. září, je spousta. Málokdy se ale stane, že by se mezi ně výslovně zařadil kandidát do Sněmovny. Švadlenka je přesvědčen o tom, že oficiální verze událostí 11. září 2001 není pravdivá. „Oficiální verze má mnohé nejasnosti a nedostatky. To vyvolává řadu pochybností o jejich pravdivosti,” říká. Podle jeho slov značná část odborníků nejen z oblasti bezpečnosti a architektury již dlouho požaduje nové vyšetřování, případně odhalení skutečných spolupachatelů. „Existuje celá řada technických a bezpečnostních výhrad k oficiální verzi událostí. K nim patří například způsob zřícení všech tří  výškových budov Světového obchodního centra, nebo zarážející pasivita protivzdušné obrany,” tvrdí.
Švadlenka již v minulosti zaslal podněty Radě pro rozhlasové a televizní vysílání a Radě České televize. „Ptal jsem se obou rad, jak je možné, že má tato událost zcela odlišný mediální obraz u nás a na Slovensku,” říká Švadlenka, s odkazem na skutečnost, že na Slovensku se veřejnoprávní média výrazně větší měrou ve zpravodajství věnovala sporným skutečnostem ohledně šestnáct let starých událostí. Odpovědí však bylo konstatování, že ČT nepochybila.
„Určitě to nejsem já, kdo celou pravdu o 11. září řekne, byť nitky vedou k tehdejší americké vládě a velení armády. Proto jsem ale členem Pirátské strany, abych bojoval za dostupnost informací a transparentnost, a to i v tomto případě,” říká Švadlenka.

-vb-

Pro komerční prezentaci Vaší společnosti jsme připravili rychlý a jednoduchý postup pro tištěnou i online verzi Večerníku.

komercni_zona

    • navrh web nabah

       

    •  BIOSLAVNOSTI_2018_banner_300x200_052018_01

 

dot

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. RozumímVíce