drnda web

Žena týdne Eva Svrchokrylová: Když vás láká na karaoke, pozve vás na pití

Ostýcháte se chodit na karaoke? Vlastně ani nemusíte. Tak jako mnoho jiného, i zpěv do mikrofonu je mnohdy o poprvé, a způsobuje závislost. Svoje o tom ví i Eva Svrchokrylová, která objíždí Olomouc se svým programem a ve velké většině případů hlásí úspěch.

Banner Florcenter

Jak jste se ke karaoke vlastně dostala?

Manžel, tehdy ještě přítel, měl kapelu. Tam jsem se poprvé seznámila s aparaturou a se spoustou nástrojů. Pak jsme po jeho koncertech potřebovali nějak dohrávat akce, když nestačil jejich repertoár. Tehdy jsme si otevřeli hospodu a každý víkend jsme začali pořádat karaoke. Ale dělali nám to jiní. Jenže to táhlo lidi, takže jsme to zkusili sami. Manžel se stará o propagaci a fotky, a já jsem se v tom doslova našla. Pořídili jsme si program a postupně jsme začali hrát sami. Ale nejprve jsem se sama opravdu bála mluvit do mikrofonu. 

Jak dlouho trvalo, než jste si na mikrofon zvykla? A jak dlouho to trvá těm, co chtějí zpívat?

Tak dlouho, než se člověk přestane bát svého hlasu přes bedny. To zní totiž úplně jinak, než když se normálně slyšíte. I já jsem se musela naučit mluvit. Dnes se na našich akcích schází stálá komunita přibližně dvaceti, pětadvaceti lidí, a ti s námi jezdí všude. U nich ten problém už není a zábava pulsuje i přes půlnoc.

Kde všude hrajete?

Jen po Olomouci, plus svatby. Za svatbou jsme jeli i do Prahy.

Je rozhodující, jak moc člověk umí nebo neumí zpívat?

Já sama zpívat neumím a nechci tedy hodnotit, jak to kdo umí. Je to především zábava. Pravda je, že to někdy trhá uši, ale lidé se nikomu nesmějí a navzájem se podporují. Nikdy neshazuju lidi.

Víc zpívají muži, nebo ženy?

Rozhodně víc ženy. Čím to je, opravdu nevím. Asi se míň stydí. Možná, že se chlapi nechtějí nechat shodit, někdy se velmi těžko přemlouvají. Občas to na ně zkouším všelijak. Slibuju jim, že je pozvu na pití, ale v závěru jsou obvykle rádi, že to zkusili.

Je těžké na současné scéně karaoke prorazit?

Konkurence tu nějaká je, ale pokud si člověk jede svoje a nečeká od toho moc, tak to jde. V Olomouci jsou karaokeři, a každý má ty svoje hospody, ve kterých hraje. Jmenujeme se Plejáda Music Team a zájemci o zpěv nás najdou obvykle U krbu, v Baru Hokejka v Hodolanech, v Arxu nebo v Hlušovicích v Přístavu.

-vb-

Pro komerční prezentaci Vaší společnosti jsme připravili rychlý a jednoduchý postup pro tištěnou i online verzi Večerníku.

komercni_zona

    • navrh web nabah

       

    •  

 

dot

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. RozumímVíce