Prospánek léto

bannery-vanoce-1_728x90

Žena týdne: Fotografka rockových hvězd Natálie Lachetová

Vybrala si neobvyklou profesní dráhu fotografky rockových koncertů. „Je to velice těžké si nafotit známeho umělce. Když jsem začínala, fotila jsem převážně z davu, kde mi vždycky obouchali foták, nebo málem vyrazili zuby. Tyhle začátky už jsou naštěstí za mnou,” vzpomíná fotografka, která dovede zachytit melodii do fotky.

reklama poutak

S postupujícím časem se z davu přesunula nejprve pod pódia na klasické novinářské akreditace, později pak přímo na pódia, protože sami interpreti si ji začali sami žádat.
Jestliže je ale velmi dobře známá na české, převážně rockové scéně, k té zahraniční se zatím ještě nedostala. Nic nemusí být ztraceno; její práce jsou v hudebních kruzích vysoce ceněny a být hvězdou světového jména se ve dvaceti snad ani nežádá. „Já jako rockerka bych si chtěla nafotit nějakou legendu. Pro mě asi jako top by byl Ozzy Osbourne. Z České scény třeba Pražský Výběr nebo Stromboli,” mluví o svých snech.
Natálie pochází z Opavy, na Olomoucku je ale jako doma. Začala jako dvorní fotografka kapely Zdhymadlo, a přijíždí kdykoli jí to dovolí studijní povinnosti. „Studuji Vyšší odbornou školu zemědělskou. Ve všední dny se nikam nedostanu. Ale koncerty jsou stejně v pátek nebo v sobotu,” říká.
V loňském roce se umístila v soutěži fotografů na festivalu Masters of Rock ve Vizovicích, a od té doby má diář nabitý k prasknutí. „Nejtěží je asi nastavit dobře fotoaparát, zvlášť, když jsou špatné světelné podmínky. Já se snažím především zachycovat ty správné momenty,” říká o své práci. Zní to jednoduše.

Celý text v tištěném Hanáckém Večerníku 16.3.2017

Pro komerční prezentaci Vaší společnosti jsme připravili rychlý a jednoduchý postup pro tištěnou i online verzi Večerníku.

komercni_zona

    • navrh web nabah

       

    •  BIOSLAVNOSTI_2018_banner_300x200_052018_01

 

dot

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. RozumímVíce