Prospánek léto

bannery-vanoce-1_728x90

Žena týdne: Hokejová brankářka Blanka Škodová

Profesi hokejové brankářky zpopulari­zovala v polovině devadesátých let slavná Manon Rheaume, která nastoupila jakožto reklamní tah Phila Esposita v bráně Tampy Bay k přípravnému zápasu NHL. V Olomouci máme místo Manon Blanku.

Kolik je vás v Olomouci hokejistek?
Tuším, že ve starších žácích je jedna, a pak ještě jsou tu dvě sestřičky co dřív trénovaly ve Šternberku, takže teoreticky jsou tady tři.

Jakou hrajete soutěž?
Holky, pokud se chtějí zlepšovat nebo hrát hokej na vyšší úrovni, tak obvykle hrají s klukama. Ženská liga se až tak moc neřeší. Já teď hraju za starší dorost Prostějova, ale trénuji s juniory. Holky mají totiž tu výhodu, že mohou hrát podle pravidel mužskou soutěž o dva roky níž.

Existuje vůbec v České republice klubová soutěž žen?
Existuje, dokonce v několika skupinách. Jedna z nich je i na Moravě. Vítězové skupin se pak na jaře v rámci Final Four utkají o mistrovský titul.

Když hrajete s muži, máte samostatnou šatnu?
Dřív to tak bývalo. Ale přijde mi to neosobní. Nechci být odstrčená ve vlastní šatně. Do sprchy chodím samozřejmě sama, ale jinak se snažím být s týmem.

Celý rozhovor si přečtěte 6.10.2016 v tištěném Hanáckém Večerníku.

-vb-

Pro komerční prezentaci Vaší společnosti jsme připravili rychlý a jednoduchý postup pro tištěnou i online verzi Večerníku.

komercni_zona

    • navrh web nabah

       

    •  

 

dot

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. RozumímVíce