drnda web

Žena týdne: Krotitelka psů Lucie Schönová

Devětadvacetiletá Lucie Schönová z Dolan sice začínala jako atletka, ze zdravotních důvodů ale musela královny sportů zanechat a začala závodit se svými psy. V tolika disciplínách a sportech, že se možná ani nedají dopočítat. A dosáhla možná víc, než si původně představovala. Především zřejmě radosti, o tituly tolik nejde.

Pokud se ovšem tyto sporty, které jsou spíše o radosti a pospolitosti, dají měřit počtem mistrovských titulů.  Lucie je asi šestkrát mistryní republiky (sama si přesný počet nepamatuje), šestkrát mistryní Evropy a jednou mistryní světa. To všechno v disciplínách, jako jsou dogfrisbee, ultimate frisbee, ale věnuje se i mushingu (jízda psích spřežení) a koloběžce. Také trénuje ovčácké psy a soutěží i v této disciplíně. Celkem čerstvě je teď i novou českou mistryní v hale v soutěži ultimate frisbee. „Oproti atletice je to všechno zajímavé tím, že je to o kolektivu, psi mě vždycky bavili. Pejska si musíte vychovat, vycvičit,” říká Lucie Schönová. Momentálně má čtyři psy, včetně toho, se kterým vyhrála mistrovství světa, křížence borderkolie a irského setra. K vidění bude i se svými psy také na Olomoucku, kde se několik závodů tohoto typu každoročně odehraje.
-vb-

neolstav inz ucetni

Pro komerční prezentaci Vaší společnosti jsme připravili rychlý a jednoduchý postup pro tištěnou i online verzi Večerníku.

komercni_zona

    • navrh web nabah

       

    •  

 

dot

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. RozumímVíce