Prospánek léto

bannery-vanoce-1_728x90

Žena týdne: Pouliční muzikantka na cestě Terez Wrau

V Olomouci už se na ulici takových potulných muzikantů vystřídalo, že by jeden nedopočítal. Když ale minulý týden rozbalila na Horním náměstí svoje představení Terez Wrau, lidé začali doopravdy poslouchat. A měli co.

Terez Wrau začínala jako baristka a přestože pochází z Plzně, dnes se už považuje za Olomoučanku. V Olomouci vystudovala speciální pedagogiku, a v rodném městě vystupuje v rámci svého evropského turné.

Turné? Ano, hraní na ulici je stále populárnější
„Byla jsem z kaváren unavená. Měla jsem mnohdy vyčerpávající dvanáctihodinové směny, miluju to, ale potřebovala jsem změnu,” říká Terez, která jednoho krásného dne využila šanci odletět do Skotska za svým tehdejším přítelem, a zůstala v zahraničí čtyři měsíce. Procestovala Anglii i Francii, a vrátila se k muzice. Dokonce tak moc, že se začalo rodit CD, které se momentálně dokončuje v Kolíně. „Hraní na ulici má svoje kouzlo. Ale doma v Olomouci jsem mohla vystoupit až teď, co se oteplilo,” vysvětlovala během krátké pauzy mezi několika sety, které na přelomu týdne odehrála na Horním náměstí. Podle ní se hraním na ulici dokonce dá uživit. „Samozřejmě nemůžu zůstat na jednom místě měsíc. Jsem pořád na cestách a všechno vozím s sebou. Jinými slovy, pořád jsem sbalená, ale v Olomouci mám domov,” prozradila mezi písničkami. V těchto dnech se chystá do francozského Nice, hned potom zpátky do Skotska na festival Edinburgh Fringe, kde vystoupí mezi stovkami jiných pouličních umělců.
Hraní na ulici má podle ní svoje kouzlo. „Především jsem vlastním pánem. Sama si rozhodnu, co budu hrát. Nejúžasnější na tom je ta přímá interakce s lidmi. Je vždycky vidět, jaký mám den, a člověk se osobnostně neustále někam posouvá. A samozřejmě je na tom skvělé to cestování,” říká...

Celý text najdete v tištěném vydání Hanáckého Večerníku 6.4.2017

Pro komerční prezentaci Vaší společnosti jsme připravili rychlý a jednoduchý postup pro tištěnou i online verzi Večerníku.

komercni_zona

    • navrh web nabah

       

    •  BIOSLAVNOSTI_2018_banner_300x200_052018_01

 

dot

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. RozumímVíce