Prospánek léto

bannery-vanoce-1_728x90

Žena týdne: Učitelka tance Jiřina Kokešová

Ve Starém Městě pod Sněžníkem žije a působí neobyčejná žena. V kraji, odkud by se na první pohled zdálo, že už dávno všichni utekli, doslova z ničeho vydupala taneční soubor, který kam přijede, tam vyhraje soutěž. Jiřina Kokešová.

reklama poutak

V Jindřichově vede taneční kroužek, který se dlouhá léta specializuje především na lidové tance. „Na začátku bylo jen šest dětí s rodiči. Začala jsem s nimi tančit a cvičit, hlavně proto, protože jsem tehdy nebyla spokojená se svou postavou. Je to už jednadvacet let,” říká. O něco později potkala učitelku ze základní umělecké školy, která hrála na klavír, a společně sestavily pásmo a taneční příběh. „Současně musím říci, že se na mě manžel dopustil legitimního násilí, a tak jsem ve čtyřiceti letech dokončila dálkově konzervatoř,” vzpomíná. S vystudovaným oborem pedagogika tance začala krátce nato doopravdy učit. Drze přišla do Základní umělecké školy, požádala o vytvoření oddílu tance, a věci se staly přesně tak, jak se měly stát. Ředitel školy byl ovšem z Jindřichova a podmínkou bylo to, aby tento kroužek působil právě zde.
„Dnes k nám chodí pětačtyřicet dětí, a asi šest dospělých,” vypočítává. Všem, kterým je nad dvacet, přitom říká „taneční důchodce”. Mezi ně se řadí i patnáctiletý chlapec, jediný sólista souboru, kterého prý stále přesvědčuje, aby šel na konzervatoř; jenže chlapec chce být farmaceutem...

Celý článek v tištěném Hanáckém Večerníku 11.5.2017

 

Pro komerční prezentaci Vaší společnosti jsme připravili rychlý a jednoduchý postup pro tištěnou i online verzi Večerníku.

komercni_zona

    • navrh web nabah

       

    •  BIOSLAVNOSTI_2018_banner_300x200_052018_01

 

dot

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. RozumímVíce