Prospánek léto

bannery-vanoce-1_728x90

Zvolte Ženu roku, stane se na jeden den šéfredaktorkou HV

Pravidelná rubrika Žena týdne má svoje vyvrcholení. Ze všech šesti žen, které byly součástí tištěných vydání Hanáckého Večerníku, máte možnost v anketě na tomto webu vybrat Ženu roku 2016. Ta dostane unikátní možnost stát se na jeden den šéfredaktorkou Hanáckého Večerníku a rozhodnout, o čem budeme psát.

Šárka Mikmek

Bylinkářka Šárka Mikmek se stala historicky první Ženou týdne Hanáckého Večerníku v září 2016.  V Čechách pod Kosířem si totiž založila nejprve záhon, posléze celou zahradu, a nakonec farmu na pěstování všech možných bylinek. Čerstvá máta od Šárky je dnes k dispozici prakticky v jakémkoli lepším baru nejen na Olomoucku, a jí se tak podařilo změnit celý jeden segment podnikání. Mražené bylinky z hypermarketů přestali baristé jako mávnutím kouzelného proutku nakupovat a nechávají si vozit bylinky čerstvé, ráno řezané ze záhonu. Pokud dáte svůj hlas na www.hanackyvecernik.cz Šárce, dáte ho aktivní a nadšené ženě, která se nebála začít podnikat a inovovat svůj svět.

Blanka Škodová

Hokejová brankářka Blanka Škodová vyvrací mýtus o ryze chlapském sportu ledním hokeji; napohled křehká dívenka čelí v bráně pukům, letícím až 140 kilometrů v hodině, a je prostě dobrá. Co víc, chytá v klukovských týmech. Stačila už nakouknout i do české reprezentace a momentálně hájí branku Prostějova v klučičí soutěži. Jak se svěřila v rozhovoru pro Hanácký Večerník, pokud získá pocit, že ji hráči na tréninku šetří, jede jim to okamžitě vytmavit. Při rozhovoru s ní nutně vyvstává v paměti hokejového fanouška rok 1992 a první žena v brance v NHL Manon Rheaume. Na Severní Ameriku sice Blanka nemyslí, kariéra ji ale asi čeká zajímavá. Pokud budete hlasovat pro ni, bude ráda.

Mišél Rašnerová

Sestra olomouckého obránce Alexe Rašnera byla v roce 2012 první, kdo sebral odvahu, přelezl malé zábradlíčko plošinky nad trestnými lavicemi a začala roztleskávat. Svoje místo brzy přenechala jiným, jak kvůli studiu, tak kvůli těhotenství, a na schody Plecharény se už nikdy nevrátila. Prvenství jí už ale nikdo nevezme. Když je v Olomouci, zajde si na hokej, spíš než roztleskávačky ale sleduje mladšího bratra, na jehož kariéře jí záleží podle povídání opravdu hodně. Pokud dáte svůj hlas Mišél, dostane ho mladá dáma, která měla odvahu zkusit něco, co v Olomouci nikdo před ní nezkusil, a přes prvotní rozpaky to dokázala. My jí fandíme a vy ji znáte.

Hana Naiclerová

Prostějovská opoziční politička získala nominaci na Ženu týdne pro svůj upřímný zájem o pohyb dětí a vymírající „uliční” sport. Mezitím se ale místní záležitosti vyvinuly zhruba tak, že si ale zaslouží nominaci ještě jednu, a to jednoduše proto, jakým způsobem se postavila určitým praktikám na už pověstné prostějovské radnici. Pokud zvolíte Ženou roku Hanu Naiclerovou, dáte hlas ženě, která se snaží dělat, co je správné, přestože je taková cesta někdy zatraceně těžká a vede přes území lidí, kteří mají všelijaké vedlejší a podivné zájmy. Svoje aktivity dělá po večerech bez nároku na dotace nebo honoráře, a my v redakci takovým lidem jednoduše fandíme. Víme proč, a vy to víte také.

Adriana Andrésová

Celý život jezdila závodně na kolečkových bruslích. Byla nejlepší i ve vyšším věku. Možná nejlepší na světě. Jela 24 hodinový závod v LeMans a vedla.  Mohla vyhrát strašně moc peněz a auto k tomu. Pár kilometrů před cílem  spadla a zaklínila si ruku do kanálu. Naněkolikrát si zlomila zápěstí. Vstala, a dojela čtvrtá. Nevyhrála nic. Loni přestala závodit, a ne proto, že by na to už nestačila. Důvodem bylo to, že závodů se pořádá tak málo a tak daleko, že zkrátka nebylo kde závodit. Její příběh měl zpracovat Ota Pavel, a ne novináři Hanáckého Večerníku. Adriana momentálně trénuje olomoucké raftařky, a už je stačila dovést k titulu mistryň světa. Dejte hlas Adrianě, dáte ho ženě s nezlomnou vůlí.

Alexandra Červená

Alexandra jezdí parkúr a nejezdí ho jen tak. Jezdí ho skvěle. Ozdobená celou řadou všemožných titulů má stejně nejradši na světě svého koně, pro kterého dýchá a udělá pro něj všechno na světě. Bohužel pro místní, na Olomoucku se zase tolik parkúrových závodů nejezdí, aby byla slavnější a známější, jakkoli jí o to nejde. Pokud dáte hlas jí a zvolíte ji Ženou roku, svěříte celoroční triumf mladé ženě, která dokazuje, že sport nejsou jen zatuchlé šatny a propocené ponožky, ale že se dá dělat i s grácií a s noblesou. V dubnu budou mít její příznivci tu čest na závodech v Mladči, a právě tento areál má ze všech v České republice nejraději. Hlas pro ni že hlasem ženě, která umí ze sportu udělat vcelku elegantní věc.

-ms-

Pro komerční prezentaci Vaší společnosti jsme připravili rychlý a jednoduchý postup pro tištěnou i online verzi Večerníku.

komercni_zona

    • navrh web nabah

       

    •  BIOSLAVNOSTI_2018_banner_300x200_052018_01

 

dot

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. RozumímVíce