jaro_banner_web

bannery-vanoce-1_728x90

Kapacita Mattoni 1/2Maratonu Olomouc se rychle plní

Za okny vládne zima, ale kapacita devátého ročníku Mattoni 1/2Maratonu Olomouc už se rychle plní. Běžecký závod, který se ve městě uskuteční 23. června, slibuje i letos útok na rekordní časy a chybět nebude ani bohatý doprovodný program včetně vozíčkařské štafety.

Baroko a běh patří k sobě, alespoň v Olomouci. Zdejší závod RunCzech se stal během let druhým největším půlmaratonem v České republice a jednou z nejvýznamnějších společenských událostí celého kraje. Distanci 21,0975 km v barokních kulisách města si nenechá každoročně ujít stovky vytrvalců a hvězd světové atletiky. Půlmaraton a dm rodinný běh poběží dohromady 10 000 lidí. „Běžci by však neměli s registrací na webu www.runczech.com otálet příliš dlouho, téměř polovina z celkové kapacity už je v současnosti vyprodaná,“ vysvětluje manažer závodu Tomáš Coufal.

neolstav tecnik web

V Olomouci se bude letos znovu útočit na rekord závodu, který drží časem 1:00:17 už od roku 2014 Geoffrey Ronoh z Keni. Fanoušci budou na trati určitě držet palce i domácí Petře Kamínkové. Velké sportovní výkony přispějí také na dobrou věc. Ve spolupráci se spolkem Trend vozíčkárů Olomouc proběhne i letos na 250 metrovém okruhu ve Smetanových sadech unikátní 24hodinová štafeta na vozíku.

Součástí půlmaratonského programu bude také největší moravský veletrh sportovních potřeb a zdravého životního stylu - Moravia Sport Expo.

Mattoni 1/2Maraton Olomouc je držitelem prestižní zlaté známky Mezinárodní asociace atletických federací IAAF, kterou se může pyšnit jen necelá dvacítka světových měst.

Mattoni 1/2Maraton Olomouc

 • 23. června 2018
 • 9. ročník
 • Místo startu a cíle: Horní náměstí
 • Čas startu: 18:30
 • Kapacita závodu: 6 300 běžců
 • Ocenění IAAF: zlatá známka kvality

Pro komerční prezentaci Vaší společnosti jsme připravili rychlý a jednoduchý postup pro tištěnou i online verzi Večerníku.

komercni_zona

  • navrh web nabah

    

  •  

 

dot

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. RozumímVíce