Na Kosíři se běželo po sněhu. Křivohlávek a Hořčičková si vítězství pohlídali

07. 01. 2019 - 00:00

První lednová sobota, to je termín, který zajímá běžce ze středu Moravy na počátku roku nejvíc. Proč? No přece kdo má nohy a ruce musí zdolat Kosíř. Přes to nejede vlak. A v tomto roce jubilejně po čtyřicáté. Letos překvapil vytrvalce sníh. Už tu nějaký ten rok nebyl. Spíš bláto nebo led. Ale také teplota nad nulou. Tím pádem ušlapaný mokrý sníh místy docela klouzal. Dá se tedy trochu s nadsázkou říct, že letošní Zimní běh přes Kosíř byl po letech opravdu během zimním.

Tomáš Křivhlávek /Salomon Suunto – 38:24/ se po obrátce při sebehu z kopce dolů poměrně lehce odpoutal od druhého Pavla Dvořáka /AC Prostějov – 38:44/, kterému zdejší trať mimořádně sedí, proto nahoru závod táhl. Třetí pak doběhl zkušený matador Ondřej Horák /Fortex Moravský Beroun –39:51/

Vendula Hořčičková z Nového Malína, orientační běžkyně reprezentující klub z Luhačovic/45:49/, utekla všem ženám až neskutečně. Trochu to připomínalo jednoznačná vítězství Petry Kamínkové na tomto jejím oblíbeném závodě. Ta se bohužel po zranění teprve rozběhává a na náročný závod v terénu přijet tedy ještě nemohla. Velmi překvapivě ovšem doběhla, a to podotýkám po parádním výkonu, teprve čtrnáctiletá chodkyně Ema Klimentová /AK Šternberk – 48:33/ a třetí pak skončila velezkušená Marie Delingerová /Fortex Moravský Beroun – 51:25/

40. ročník Zimního běhu přes Kosíř, memoriálu ing. Květoslav Křížka, ve Slatinicích zahájil letošní běžeckou sezónu běžců ze střední Moravy. Trasa běhu, která vede přes Velký Kosíř, neboli hanácký Mont Blanc, byla letos zase opravdu díky sněhu dost náročná. A pořadatelé z TJ Liga 100 Olomouc pod vedením staronového ředitele Pepy Vozňáka všechno zvládli.  Pořadatele trochu zaskočil obrovský zájem běžců o start. Přes 250 závodníků, z nichž někteří přišli tradičně na poslední chvíli, přece jen o deset minut zpozdilo časový pořad.