Sigma se topí, Zlín nás možná stál ligu

20. 03. 2016 - 00:00

Pouze jeden bod uhráli fotbalisté SK Sigma Olomouc v utkání 22.kola Synot ligy. Hanáci bojovali větší část druhého poločasu proti oslabenému soupeři, ale kýženou jedinou branku se dát nepodařilo.

V olomoucké sestavě chyběl vykartovaný Michal Ordoš, naopak po karetní stopce se zpět vrátili David Houska a Martin Hála. Sigma začala aktivně, v úvodní desetiminutovce kopala tři rohy, ale nic váženého si z nich nevytvořila. Až po tom třetím střílel Falta zdálky kousek vedle pravé tyčky. Ve 13. minutě poprvé zahrozili domácí, Holík zamířil také vedle. Ve 21. minutě hledal Navrátil centrem zprava na zadní tyčce nabíhajícího Faltu, tomu chyběl k zakončení kousek. Ve 35. minutě mohla jít Sigma do vedení. Ševčík perfektně uvolnil Faltu, ten udělal kličku brankáři, ale z úhlu minul. O pět minut později byl sám na malém vápně Mahmutovič, ale ve stoprocentní gólovce zamířil vedle. Ve 42. minutě zkosil zezadu Hubáček Hálu. Domácí obránce dostal pouze žlutou kartu a Hála musel se zraněním střídat.

Sedm minut po přestávce pak Hubáček kopl do krku Navrátila, dostal druhou žlutou kartu a byl vyloučen. Sigmě hrála proti deseti, ale přesilovku se využít nepodařilo. Domácí bránili, čekali na brejk a hosté marně hledali cestu k účinnému zakončení. Dvakrát nebylo ke kýženému gólu daleko. V 69. minutě Zahradníček z voleje přestřelil, v 76. minutě hlavičkoval Radaković po rohovém kopu jen do míst, kde stál brankář. Zápas tak skončil bezbrankovou remízou, a bod, ten je pro Sigmu málo … Fastav Zlín – SK Sigma Olomouc 0:0

Rozhodčí: Ardeleanu - Moláček, Melichar. ŽK: Matějov, Hubáček, Holík, Poznar, Dostál - Ševčík, Šindelář. ČK: 53. Hubáček (Zlín). Diváci: 3911.
Zlín: Dostál - Matějov, Jugas, Hájek, Hubáček - Vukadinovič, Živulič, Holík (90. Motal), Koreš (81. Bartolomeu) - Fantiš (85. Malý), Poznar. Trenér Bohumil Páník.
SK Sigma: Buchta - Hála (45. Zahradníček), Šindelář, Radaković, Vepřek - Plšek, Houska (59. Chorý) - Navrátil (69. Petr), Ševčík, Falta - Mahmutovič. Trenér Václav Jílek.