metlife banner

Mora znovuzrozená: Možná, že nebude až tak zle. Brno - Olomouc 1:3

Olomoučtí hokejisté se v rámci programu dnešního extraligového kola rozjeli do Brna a vezou z Ronda nečeakně všechny tři body! Krize, která mužstvo postihla na přelomu roku, znásobená střevní chřipkou, je tak pravděpodobně pryč a řeči o předkole nemusí být až tak plané.

HC Kometa Brno - Hc Olomouc 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Kdo čekal hru kočky s myší, násobenou neoblíbeným sudím Hribíkem, mýlil se. Olomouc si s Kometou poradila a z posledních dvou zápasů tak získala plný počet šesti bodů. Začátek zápasu přesto vyzníval pro Brňany - už ve třetí minutě otevřel skóre Trška a v následujících minutách zamkla Kometa Olomouc v jejím obranném pásmu. Vysvobození přinesl vyrovnávací gól v polovině první části hry, kdy na 1:1 srovnával nádhernou střelou František Skladaný. Tlak Brna pokračoval, všechny akce ale končily u bezchybného Konráda.

I prostřední třetinu zahájila Kometa náporem, ten ale hned zkraje zařízl znovuzrozený Marek Laš, který se natlačil před Malce a nedal Čiliakovi šanci. Kometa se hnala za vyrováním, zápas ale zlomila nevyužitá přesilovka brňanů pěti proti třem. Němec sice trefil břevno olomoucké branky, to ale bylo ze strany Komety vše.

Tlak Komety se postupem času stával více a více bezzubým, mezeru v obraně využil deset minut před koncem Holec a dal tak výsledku konečnou podobu. Olomouc plně bodovala venku poprvé od říjnového zápasu s Chomutovem.

Branky a nahrávky: 3. Trška (Čermák) – 9. Skladaný (J. Mikúš, Vyrůbalík), 24. Laš (J. Knotek, Vyrůbalík), 51. Holec (T. Mikúš)

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Štencel, O. Němec (A), Gulaši, Trška, Malec, Bartejs, Zábranský – J. Káňa, Čermák (C), Vincour (A) – Dočekal, V. Němec, Haščák – M. Kvapil, R. Zohorna, H. Zohorna – Dymáček, Nečas, Dvořák – Horký.

HC Olomouc: Konrád (Falter) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Jaroměřský, Rašner, Houdek (A), J. Galvas – Laš, J. Knotek, Skladaný – Strapáč, J. Mikúš, Eberle – Holec, R. Vlach, T. Mikúš – Burian, Herman, Fořt.