metlife banner

Olomouc bere tři body ze zápasu s Plzní, výhru vystřelil Sundher

Další se soubojů o šest bodů nabídlo 45. extraligové kolo. Do Olomouce zavítal její loňský čtvrtfinálový soupeř Plzeň, a děly se věci. Dlouho vyrovnané utkání rozhodl dvě minuty před koncem Kanaďan Sundher po asistenci Jakuba Galvase a Plecharéna byla v extázi málem rozbořena. Boj o desítku je reálný, tím spíše, že má Olomouc k dobu zápas s Vítkovicemi.

HC Olomouc - HC Škoda Plzeň 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

V rámci projektu Legenda pomáhá dnes obě mužstva nastoupila k první třetině ve speciálních dresech s vyobrazenou podobiznou Ivana Hlinky. Ten by před deseti dny slavil 67. narozeniny. Utkání sice začalo tlakem hostů, byli to ale domácí, kdo otevřeli skóre: Škůrek v početní výhodě propálil Machovského od modré a bylo to 1:0. O chvíli později mohl zvýšit Holec, zahrozilo ale i na druhé straně po šanci Lva - Konrád ale vytáhl jeden ze svých famózních zákroků.

Plzeň ale nechtěla dát zadarmo kůži ani body. Hned po změně stran tak srovnal Miroslav Indrák a začínalo se zase od začátku. Plzeň byla v této fázi zápasu aktivnější, do vedení ale svůj tlak nedotáhla a olomoucká obrana si v dalších minutách věděla rady se všemi akcemi hostí.

Poslední třetina tak nemohla nabídnout nic jiného, než útočné orgie na obou stranách. Oba týmy už ve 45. kole nemají nač čekat, a hra se podle toho odvíjela. Kratěna nabídl puk Kadlecovi a ten šikovnou zadovkou našel Kubalíka, ale ten Konráda nepřekonal. Na druhé straně se znovu a znovu snažil o svůj první extraligový zářez Galvas, štěstí mu ale prozatím nepřálo. Počkalo si na něj až dvě minuty před koncem, kdy asistoval u premiérové branky Kanaďana Sundhera v olomouckém dresu. Hosté reagovali oddechovým časem, vzápětí se vrhli do drtivého tlaku, gólovou pojistku ale v poslední minutě přidal do prázdné branky Roman Vlach - 3:1.

Branky a nahrávky: 7. Škůrek (R. Vlach, Laš), 58. Sundher (J. Galvas, Jaroměřský), 60. R. Vlach (Laš) – 32. Indrák (Stach, D. Kubalík)

HC Olomouc: Konrád (M. Laco) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Jaroměřský, J. Galvas, Houdek (A), Rašner – Laš, J. Knotek, R. Vlach – Burian, Sundher, Eberle – Holec, Herman, T. Mikúš – Matai, Mrázek, Kotala.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Hylák) – Pulpán (A), Čerešňák, D. Sklenička, P. Kadlec (A), Moravčík, Frühauf, Němeček – D. Kubalík, Kracík, Kratěna (C) – Lev, Stach, Indrák – T. Svoboda, Preisinger, Martin Procházka – Kodýtek, Koreis, Hrnka.

Rozhodčí: Hodek, Mrkva – Gebauer, Lederer.

Pro komerční prezentaci Vaší společnosti jsme připravili rychlý a jednoduchý postup pro tištěnou i online verzi Večerníku.