Olomouc vyválčila s Kometou bod, favorit extraligy zvítězil až na nájezdy

22. 09. 2018 - 00:00

Soubojem dvou dosud neporažených moravských celků pokračovalo třetí extraligové kolo a přineslo vyrovnaný a bojovný zápas. Vyprodaná plecharéna viděla vyrovnané utkání, kdy se Olomouci podařilo vynutit si prodloužení až dvě minuty před koncem. V něm se ale nerozhodlo a utkání tak dospělo do samostatných nájezdů, v nichž byli úspěšnější hosté.

HC Olomouc - HC Kometa Brno 1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)

Olomouc se v úvodní třetině přezentovala převahou ve hře, branku ale vstřelili hosté - několikrát si puk vyměnili za brankou, Holík pak našel volného Muellera a ten propálil Branislava Konráda. Domácí inkasovaná branka nesložila a Plecharéna nadále viděla bojovné utkání se šancemi na obou stranách. Příležitost zvýšit náskok o dva góly dostali hosté při přesilovce pět na tři, Olomouc se ale ubránila. Následovalo několik rychlých olomouckých brejků, vyrovnat se ve druhé části hry ale nepodařilo. Třetí třetina přinesla neuznaný gól hostů a vypjatý boj o každý milimetr ledu v posledních minutách. Dvě minuty před koncem se Olomouci podařilo srovnat - Vilém Burian kroužil s pukem, brněnští obránci čekali přihrávku, místo niž ale přišla střela - 1:1.  Následné prodloužení rozuzlení dramatu nepřineslo, v nájezdech byla šťastnější Kometa a Olomouc tak získala aspoň jeden velmi cenný bod.

Branky a nahrávky: 58. Burian (Strapáč, J. Galvas) – 17. Mueller (P. Holík, Nahodil), rozh. náj. Kašpar
HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), J. Galvas, Staněk, Jaroměřský, Švrček – Laš, J. Knotek (A), J. Káňa – Burian, Kolouch, Irgl – Jergl, Strapáč, Skladaný – Ostřížek, Mráz, V. Tomeček
HC Kometa Brno: Langhamer (Vejmelka) – Mikuš, D. Mikyska, Gulaši, Štencel, Malec (A), Bartejs, Barinka – Zaťovič (A), P. Holík, Mueller – R. Zohorna, Hruška, Kašpar – Mallet, Nahodil, L. Horký – Dočekal, L. Čermák (C), Köhler