drnda web

Volejbalistky hledají smečařku a chystají se na Ligu mistryň

Olomouckým volejbalistkám skončila náročná sezona a mohou se těšit na zasloužené volno. To však nečeká na klubové vedení, které musí řešit příjemné starosti spojené s účastí v Lize mistryň, ale i ty méně příjemné v podobě hledání posily na post smečařky.

Banner Florcenter

Po uplynulém ročníku se objevily spekulace ohledně účasti Olomoučanek v základní skupině Lize mistryň, neboť právo na ni odmítl mistrovský Prostějov. Následně se rozběhl kolotoč jednání a zjišťování podrobností zda je možné jít do skupinové fáze i z pozice poraženého finalisty.

„My jako družstvo máme nárok na předkolo, protože jsme v lize skončili druzí. Rozhodli jsme se tedy absolvovat to, na co máme nárok a bojovat v předkolech o základní skupinu,“ objasnil celou situaci trenér Jiří Teplý.

V případě neúspěchu v kvalifikaci bude na Hanačky čekat Pohár CEV, který je druhou nejvyšší klubovou evropskou soutěží.

Boj o nejprestižnější evropskou soutěž se ovšem neobejde bez posílení stávajícího kádru. Na soupisku vicemistryň přibyla blokařka Trnková a libero Kovářová. V kuloárech se hovořilo také o třetí hráčce z Prostějova, smečařce Kossányiové.

„My jsme o její služby zájem měli, protože po skončení smlouvy v Prostějově byla volnou hráčkou. Nicméně jsme nebyli sami a myslím, že se rozhodla pro zahraniční angažmá,“ uzavřel spekulace o příchodu reprezentační smečařky olomoucký vůdce Teplý, který stále hledá posilu do útoku.

„Potřebujeme získat kvalitní smečařku, takže pokud objevíme takovou, která bude odpovídat našim požadavkům je naším zájmem ji podepsat,“ říká kouč Hanaček. Hledat bude muset v zahraničí, protože na tuzemském trhu zdá se být taková smečařka nedostatkovým zbožím.

Svěřenkyně trenéra Teplého nyní čeká červencové volno. Znovu se budou hlásit na začátku srpna, kdy jim startuje příprava na nový ročník, v němž se mohou těšit i na boje v předkole Lize mistryň. Bedlivě tak budou sledovat čtvrteční losování, které jim určí prvního soupeře.

Pro komerční prezentaci Vaší společnosti jsme připravili rychlý a jednoduchý postup pro tištěnou i online verzi Večerníku.

komercni_zona

    • navrh web nabah

       

    •  

 

dot

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. RozumímVíce