Plavkyně Bártlová zvítězila na Velké ceně Olomouce

28. 03. 2017 - 00:00

V Olomouci se v sobotu 25. března konal 6. ročník Velké ceny města Olomouce a 46. ročník Memoriálu Jana Opletala, který přivítal opět velký počet plaveckých oddílu. Celkem startovalo téměř 400 plavců ze 40 oddílu z ČR, Polska a Rakouska. Na startu se objevilo i několik reprezentantů ČR, například Osina, Moser, Špaček, nebo účastnice Olympijských her 2016 Seemanová.

V hlavním závodě 200 m polohový závod zvítězil v mužské kategorii reprezentant ČR Marek Osina z Komety Brno v čase 2:06,23. V závodě žen zvítězila plavkyně z Ratiboře Agnieszka Ostrowska v čase 2:26,56. Celkem byly překonány dva rekordy Velké ceny Olomouce. Oba rekordy vylepšila Barbora Seemanová z Motorletu Praha na tratích 200 m volný způsob a 200 m motýlek.
Z olomouckých závodníků se na stupně vítězů prosadila Vendula Bártlová.  V disciplíně 200 m znak nedala soupeřkám šanci a ovládla tuto trať v čase 2:25,34. Další umístění na "bedně" přidala na poloviční trati 100 m znak časem 1:09,29 doplavala druhá. Třetí olomouckou medaili vyplavala na trati 100 m volný způsob Gabriela Sázelová v čase 1:02,15 skončila druhá. V první desítce se z olomouckých plavců dále objevili: Sofie Adolfová, Barbora Fusková, Tereza Neoralová a Petr Krejčíř.
Nejhodnotnější výkon závodů předvedla Barbora Seemanová v disciplíně 200 m volný způsob, získala 758 bodů za čas 2:03,89.
V soutěži družstev "Memoriál Jana Opletala" zvítězilo opět družstvo Komety Brno.