drnda web

Výsledek vyhledávání pro výraz: Daniel Zádrapa

30741315_1918848708134879_5508711563357323264_n.jpg

Pokus o odvolání Husaříkové z Muzea zastavil kraj. V kom má Husaříková zastání?

Překvapivý e-mail dostali v úterý 11. září zaměstnanci Muzea a galerie v Prostějově. Instituce, kterou do března řídil bývalý sociální demokrat Daniel Zádrapa, zatím stále nemá nového ředitele a vede ji šéfka šumperského muzea Marie Gronychová. Právě ta rozhodla o tom, že na místo zástupkyně ředitele Kamily Husaříkové jmenuje historika Václava Horáka. Rozhodnutí však brzy zvrátil zřizovatel organizace Olomoucký kraj.

30741315_1918848708134879_5508711563357323264_n.jpg

Kraj od řízení prostějovského muzea odstavil Husaříkovou, která šikanovala podřízené. Nový ředitel je v nedohlednu

Nový vývoj po čase nastal kolem Muzea a galerie v Prostějově. Jak zjistil Hanácký Večerník, Rada Olomouckého kraje zrušila výběrové řízení na post ředitele instituce s tím, že bude vyhlášeno znovu. Zároveň od řízení instituce byla odstavena Zádrapova zástupkyně Kamila Husaříková, o níž vyšlo najevo, že šikanovala podřízené. Muzeum dočasně povede ředitelka Vlastivědného muzea v Šumperku Marie Gronychová.

30741315_1918848708134879_5508711563357323264_n.jpg

Prostějovské Muzeum dočasně řídí zástupkyně Husaříková. Výsměch, myslí si bývalí zaměstnanci

Poté, co krajští radní v březnu odvolali ředitele Muzea a galerie v Prostějově Daniela Zádrapu, pověřili řízením organizace jeho dosavadní zástupkyni Kamilu Husaříkovou. Žena, která je sestřenicí bývalého prostějovského primátora Pišťáka, však podle závěrů z šetření inspektorátu práce šikanovala zaměstnance instituce. Podle části bývalých pracovníků je to chyba.

valentova.jpg

Zádrapa k nám posílal informátora, vyhrožoval umělcům i mému personálu, vzpomíná kavárnice Iveta Valentová

Živnostnice Iveta Valentová provozovala v prostorách prostějovského Špalíčku kavárnu od roku 2009. Od ředitele Muzea Daniela Zádrapy však dostala z nájmu výpověď. Teď prozradila v rozhovoru pro Hanácký Večerník několik dosud nepublikovaných zkušeností s chováním ředitele Zádrapy, který byl ze své funkce po několika skandálech odvolán.

IMG_9450.JPG

Zádrapa se mě chtěl zbavit, říká vyhozená konzervátorka Irena Loubalová z prostějovského Muzea

Konzervátorku Irenu Loubalovou vyhodil ředitel prostějovského Muzea a galerie Daniel Zádrapa (ČSSD) tři roky před důchodem. Teď jí dal za pravdu inspektorát práce, že byla poškozena o peníze na odstupném, které nyní hodlá po bývalém zaměstnavateli požadovat. V rozhovoru, který poskytla pro Hanácký Večerník, Irena Loubalová popisuje současnou situaci v Muzeu, kde dochází k nevhodnému chování k zaměstnancům. Kritizuje Olomoucký kraj za nečinnost a toleranci excesů vedení Muzea, kterou zřizuje. Otevřeně hovořila také o kontroverzní zástupkyni ředitele Muzea Kamile Husaříkové.

zadrapnuse%20web.jpg

Inspektorát práce: prostějovské Muzeum porušilo při vyhazovu konzervátorky zákon, obralo ji o peníze

Krátce po svém nástupu do čela prostějovského Muzea se jeho ředitel Daniel Zádrapa (ČSSD) zbavil několika jeho zaměstnanců. Mezi nimi dlouholeté konzervátorky Ireny Loubalové, které dal výpověď pro nadbytečnost. Bývalé zaměstnankyni teď dal za pravdu inspektorát práce, že vůči ní Muzeum porušilo zákon, a to hned v několika bodech. Peníze, o které byla poškozena, plánuje Loubalová po Muzeu požadovat. Přinášíme první část závěrů inspektorátu práce.

Lenovo_A1000_IMG_20170623_175337.jpg

Prostějovské Muzeum dostalo pokutu. Porušilo zákon o ochraně osobních údajů

Ředitel Muzea a galerie v Prostějově Daniel Zádrapa má další problém. Jako právnická osoba Muzeum totiž spáchalo přestupek, když na svém webu zveřejnilo osobní údaje žadatele o informace. O přestupku a pokutě pravomocně rozhodl Úřad pro ochranu osobních údajů.

14256435_1263399167013173_1144817528_n.jpg

Historička poskytla novinám rozhovor o Židech. Dostala od ředitele Muzea Zádrapy důtku

O chování vedení Muzea a galerie v Prostějově k zaměstnancům toho bylo napsáno už hodně. Teď však je potvrzena další informace dokreslující atmosféru v kulturní instituci. Její ředitel Daniel Zádrapa (ČSSD) udělil důtku historičce Marii Dokoupilové za to, že své odborné znalosti sdělila bez jeho souhlasu novináři.

Lenovo_A1000_IMG_20170623_175337.jpg

Pracovní podmínky v prostějovském Muzeu už kontroluje inspektorát práce

O pracovních podmínkách i vyhazování nepohodlných zaměstnanců v Muzeu a galerii v Prostějově už Hanácký Večerník informoval několikrát. Teď jsme zjistili, že instituce vedená sociálním demokratem Danielem Zádrapou čelí kontrole Státního úřadu inspekce práce mimo jiné kvůli rovnému zacházení se zaměstnanci. Jeho rozhodnutí by mělo ještě tento měsíc.

zadrapnuse web.jpg

Z prostějovského Muzea odešly dvě pedagožky. Zachránil jsem Ti pr*el, řekl jedné ředitel Zádrapa

Informace o chování ředitele prostějovského Muzea a galerie Daniela Zádrapy potvrdila další, dnes už bývalá pracovnice. Je už v pořadí druhou muzejní pedagožkou, která dala dobrovolně výpověď. Jejího konce však litují učitelky prostějovských škol.

Pro komerční prezentaci Vaší společnosti jsme připravili rychlý a jednoduchý postup pro tištěnou i online verzi Večerníku.

komercni_zona

    • navrh web nabah

       

    •  

 

dot

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. RozumímVíce