Prospánek léto

bannery-vanoce-1_728x90

Dva roky podmíněně, řekl soud. A pěstitel konopí možná přijde i o důchod

Čtvrteční verdikt prostějovského okresního soudu v kauze Dvořák zní: dva roky odnětí svobody s tříletým podmíněným odkladem. Trest Dvořák dostal za opakované pěstování konopí ve velkém rozsahu na svém pozemku, rozsudek ještě není pravomocný. S ohledem na posudky jeho osobnosti mu také hrozí odebrání invalidního důchodu.

banner tour

V předchozích letech - trestní řízení byla vedena každoročně od roku 2009 - byl Dušan Dvořák vždy shledán znalci nepříčetným, řízení tak byla zastavena. Tentokrát v pořadí již několikátý znalec dospěl k závěru, že Dvořák za své jednání je trestně odpovědný, neboť sice trpí duševní poruchou, ale tato na jeho ovládací a rozpoznávací schopnosti neměla vliv. Od soudu tedy odešel s dvouletým trestem odnětí svobody s tříletým podmínečným odkladem.

Přijde o invalidní důchod? Asi ano

Dle státního zástupce obžalovaný sice vystupoval před soudem „svérázným“ způsobem, který zjevně svědčí o „nestandardnosti“ jeho duševního stavu, nicméně jinak byl zcela orientován, jeho vyjádření měla svým způsobem „hlavu a patu“. Státní zástupce proto naznačil, že podá podnět Okresní správě sociálního zabezpečení o přezkoumání zdravotního stavu Dušana Dvořáka, neboť pobírá invalidní důchod třetího, tedy nejtěžšího stupně, který mu byl přiznán v roce 2012. „Jestli je někdo schopen trávit stovky hodin nejrůznějšími podáními, zastupovat sebe a další osoby v desítkách sporů, k tomu pěstovat desítky či stovky rostlin konopí, tedy vykonávat „zahradnické“ práce,  je dle mého názoru zjevně schopen i běžného zaměstnání, bez toho, aniž by zneužíval sociální systém“, dodal státní zástupce.

-vb-

Pro komerční prezentaci Vaší společnosti jsme připravili rychlý a jednoduchý postup pro tištěnou i online verzi Večerníku.

komercni_zona

    • navrh web nabah

       

    •  BIOSLAVNOSTI_2018_banner_300x200_052018_01

 

dot

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. RozumímVíce