Prospánek léto

bannery-vanoce-1_728x90

Roční holčička onemocněla leukemií, pomoci jí mohou noví dárci kostní dřeně

Roční holčička z Kroměříže Julinka onemocněla zhruba před měsícem vzácnou formou leukemie – juvenilní myelomonocytární leukemií. Její jediná šance na úplné uzdravení je transplantace kostní dřeně. Pevně doufám, že se vhodný dárce kostní dřeně pro Julinku podaří najít a že se holčička uzdraví, uvedl starosta Jaroslav Němec.

Pomoci Julince nebo i dalším nemocným budou moci také Kroměřížané. Ve středu 27. září od 17:00 do 19:00 se totiž budou moci v hotelu Excellent v Kroměříži zapsat do Českého národního registru dárců dřeně. Přijít mohou lidé ve věku od 18 do 35 let. „Přijďte se, prosím, zapsat do registru dárců kostní dřeně a můžete třeba zrovna vy zachránit Julince život,“ oslovila možné dárce maminka holčičky Lucie.

Český národní registr dárců dřeně byl založen jako jedna z aktivit Nadace pro transplantace kostní dřeně v roce 1992. Stalo se tak z podnětu rodin nemocných s těžkými hemato-onkologickými onemocněními. Otcem zakladatelem byl tehdejší primář Hematologicko-onkologického oddělení Fakultní nemocnice Plzeň MUDr. Vladimír Koza.

Podle webu registru v něm bylo ke konci letošního srpna zapsáno přes 74 000 dárců. Od roku 1992 se uskutečnilo 642 odběrů, z toho 445 pro pacienty z České republiky. Od zahraničních dárců dostalo kostní dřeň díky registru 839 pacientů z České republiky.

-age-

Pro komerční prezentaci Vaší společnosti jsme připravili rychlý a jednoduchý postup pro tištěnou i online verzi Večerníku.

komercni_zona

    • navrh web nabah

       

    •  BIOSLAVNOSTI_2018_banner_300x200_052018_01

 

dot

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. RozumímVíce