drnda web

Oprava silnice do Šternberka přinese zásadní problémy na objízdných trasách, obce se bouří

Správa silnic zveřejnila v uplynulých dnech videoprezentaci rekonstruované silnice z Olomouce do Šternberka. Podle Ředitelství silnic a dálnic je komunikace nevyhovující a plánuje se celková výstavba nové komunikace. Rekonstrukce ovšem bude mít za následek celou řadu objížděk a dopravních omezení. Okolní obce nejsou úplně smířeny s navržených řešením.

Silnice I/46 Týneček - Šternberk, respektive (částečně teprve budoucí) dálnice 46 propojuje tři kraje. Dosavadní dvoupruhová komunikace první třídy, která v současné době stále spojuje Týneček a Šternberk, dlouhodobě kapacitně nedostačuje, především s ohledem na množství tranzitní kamionové dopravy. Stavba v délce sedm kilometrů má přinést olomoucku ulehčení v podobě čtyřproudé komunikace.

Okolní obce: Dolany jsou rády, Štěpánov se bouří

Celá stavba bud emít přirozeně za následek celou řadu objížděk a dopravních omezení. Zatímco v Dolanech se na obchvat obce těší, starosta Štěpánova Jiří Šindler vidí i problémy, které stavba přinese. "Na úkor této opravy je zničena silnice na objížďce Štěpánov- Benátky - Moravská Huzová, tak jsem zvědav, jak se k tomu Olomoucký kraj postaví?," ptá se na svém facebooku.

-ms-

Pro komerční prezentaci Vaší společnosti jsme připravili rychlý a jednoduchý postup pro tištěnou i online verzi Večerníku.

komercni_zona

    • navrh web nabah

       

    •  

 

dot

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. RozumímVíce