jaro_banner_web

bannery-vanoce-1_728x90

Vedení věznice začalo mýtit zeleň okolo budovy, zavazela kamerám?

Středně vzrostlý javor padl v úterý "za vlast" před Vazební věznicí v Olomouci. Pravděpodobně zavazel kamerám u vjezdu z Havlíčkovy ulice. Jak vyplývá z pořízených fotografií, strom pokoutně zmizel doslova přes noc. Dnes brzy ráno byl již nařezaný kmen odvezen pryč a na místě zůstaly jen piliny.

luneta banner

Podle fotografie z google maps lze jednoznačně určit, že před vjezdem do Vazební věznice v Olomouci na Havlíčkově ulici rostl javor, vysoký přibližně deset metrů. Pravděpodobně ale začal vadit kamerovému systému věznice, její vedení se proto rozhodlo strom skácet. K zemi padl v úterý 30. ledna, o den později ráno už na místě zůstaly jen piliny.

Noc na 31.1.

Noc na středu. Před vjezdem do Vazební věznice je naskládané dříví z pokáceného javoru. Za svítání zmizelo. Foto: -vb-

"Nejde o městskou veřejnou zeleň zařazenou do údržby, ale o podlimitní dřevinu v majetku státu, protože vlastník pozemku je i vlastníkem dřeviny. Žádný postih vedení věznice nehrozí," uvedl pro Hanácký Večerník vedoucí odboru životního prostředí olomouckého Magistrátu Petr Loyka.

-vb-

 

 

Pro komerční prezentaci Vaší společnosti jsme připravili rychlý a jednoduchý postup pro tištěnou i online verzi Večerníku.

komercni_zona

    • navrh web nabah

       

    •  

 

dot

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. RozumímVíce