drnda web

Sokolová žaluje Hanácký Večerník: vadí jí článek, že podnikala s podvodníkem

Další žaloba na ochranu osobnosti byla podána na vydavatele Hanáckého Večerníku Vlastimila Blaťáka. Tentokrát míří od prostějovské zastupitelky za ODS Milady Sokolové. Dotknul se jí článek z červnového vydání HV týkající se její podnikatelské minulosti.

Předmětem žaloby, kterou Milada Sokolová (ODS) zaslala prostřednictvím advokáta Jaroslava Čížka, svého bývalého partnera je článek „Milada Sokolová podnikala s podvodníkem, který věřitelům dluží přes 50 milionů“ (dostupný ZDE).

V červnu totiž Hanácký Večerník jako jediné médium upozornil na temnou minulost prostějovské političky, která se krom práce v zastupitelstvu baví také působením v médiích – přispívá a je editorkou portálu Prostějovské novinky.cz. Zjistili jsme totiž, že Sokolová byla odpovědnou zástupkyní pro výkon živnosti ve společnostech ABERANO-MATI a KAMARO – NOVA podnikatele Romana Řehořka. Řehořek však byl v souvislosti se svým podnikáním odsouzen za podvody. Ironický na celé věci je fakt, že v jiné firmě vedené odsouzeným Řehořkem byl odpovědným zástupcem tehdejší partner Sokolové Jaroslav Čížek, její dnešní advokát.

Jak je ovšem patrné už z textu žaloby, který má Hanácký Večerník k dispozici, Sokolová nenapadá jádro článku, tedy fakt, že Řehořek byl odsouzen. Předmětem žaloby je titulek, že s tímto člověkem podnikala. Sokolová v žalobě vysvětluje právní rozdíl mezi těmito činnostmi. Ten byl ovšem vysvětlen už v předmětném článku.

videoprojektory web

Sokolová žalobou žádá zveřejnění omluvy, odstranění internetové verze článku i zaplacení 50 tisíc korun za údajnou nemajetkovou újmu. „My si myslíme, že její žaloba neuspěje, protože v článku jsme jasně vysvětlili, že byla odpovědnou zástupkyní. Nelze chtít po novinách, aby titulek byl dokonale přesný, vždy dochází k určitému zjednodušení. Ostatně, napsali jsme třeba to, že podnikala s podvodníkem, místo s pachatelem trestného činu podvodu,“ vyjádřil se k žalobě vydavatel Hanáckého Večerníku Vlastimil Blaťák.

I autor článku Jakub Čech nad podáním Sokolové kroutí hlavou. „Paní zastupitelka dostala prostor se k našim zjištěním vyjádřit. Neučinila tak ani po lhůtě. Její žaloba je šikanózní a je vedena snahou zastrašit jediné médium, které o ní nepíše oslavné články,“ uvedl Čech s tím, že je zjevné, že političce se nelíbí publikování informací o její temné minulosti.

 

-red-

Pro komerční prezentaci Vaší společnosti jsme připravili rychlý a jednoduchý postup pro tištěnou i online verzi Večerníku.

komercni_zona

    • navrh web nabah

       

    •  

 

dot

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. RozumímVíce