Dnes:-2°C

Zítra:3°C

Úterý 18.1. Vladislav
Menu

Výstava fotografií v kryptě katedrály chce ukázat duchovní rozměr člověka

Výstava fotografií v kryptě katedrály chce ukázat duchovní rozměr člověka

25. 03. 2017 - 00:00

Pozor, jedná se o článek staršího data a pod předchozím vydavatelem novin. Uvedené informace již nemusí být aktuální.

Průřez významnými církevními událostmi roku 2016 nabídne fotografická výstava, která bude od 2. do 27. dubna 2017 k vidění v kryptě olomoucké katedrály sv. Václava. U příležitosti 240. výročí povýšení olomouckého biskupství na arcibiskupství ji zde pořádá sdružení Člověk a víra společně s arcibiskupstvím a místní farností.

Podle vyjádření jednoho z hlavních organizátorů Pavla Langera vystavené snímky zachycují „kouzlo hry se světlem v nádherných interiérech katedrál, ale i ducha mládežnických setkání nebo národních poutí“. Unikátní výstava 70 velkoplošných fotografií, které jsou průřezem významnými církevními událostmi loňského roku, zachycenými uměleckou a dokumentární formou, se podle něj snaží zachytit neviditelné – duchovní rozměr člověka.

Celostátní nezisková organizace Člověk a víra zastřešuje práci více než osmdesáti dobrovolných fotografů z celé ČR, kteří uměleckou formou dokumentují významné křesťanské akce českých církví v naší zemi i v zahraničí. Sdružení je otevřeno novým fotografům, kterým nabízí jednak obecné školení v oblasti fotografie, jednak školení specifické, z hlediska sakrální fotografie.

Zájemci se mohou s dosavadní prací sdružení seznámit a s jejich členy navázat kontakt během výstavy a především na samotné vernisáži, která se koná pod záštitou olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera v neděli 2. dubna od 15.30 hodin. Následně bude výstava veřejně přístupná vždy od úterý do soboty v čase 10.00 – 13.00 a 14.00 – 17.00 hod., o nedělích pak od 11.00 – 13.00 a 14.00 – 18.00 hod.

Jiří Gračka

Další články