Zde může být vaše reklama.

Hutka se vrací. Odehraje na Olomoucku tři vánoční koncerty

Hutka se vrací. Odehraje na Olomoucku tři vánoční koncerty

10. 11. 2017 - 00:00

Pozor, jedná se o článek staršího data a pod předchozím vydavatelem novin. Uvedené informace již nemusí být aktuální.

Po veleúspěšném květnovém olomouckém koncertu k 70. životnímu jubileu se Jaroslav Hutka vrací koncertovat do svého rodného kraje. Tentokrát se bude jednat o 3 exkluzivní vánoční koncerty, na kterých vedle Hutkových neznámějších písní „Náměšť” a „Havlíčku, Havle” zazní také staré a neznámé moravské posvátné a vánoční balady.

videoprojektory web

17. prosince 2017 Přerov / Divadelní V.Klub
18. prosince 2017 Olomouc / U-klub
19. prosince 2017 Šternberk / Státní hrad Šternberk (Hodovní sál)
Jaroslav Hutka studoval na pražské uměleckoprůmyslové škole. Na konci šedesátých let začal vystupovat s Vladimírem Veitem (Hutka a Veit). Později se svým vlastním hudebním programem, ve kterém mimo jiné popularizoval moravské lidové písničky. Získal si velké množství příznivců, několikrát byl vyhodnocen jako písničkář roku. Byl zakladatelem a členem folkového sdružení Šafrán. V roce 1977 se zúčastnil III. festivalu druhé kultury na Hrádečku Václava Havla u Trutnova. Stal se signatářem Charty 77.
Kvůli soustavné policejní šikaně (akce Asanace) opustil v říjnu 1978 Československo a žil v emigraci v Nizozemsku. Po pádu komunismu se 25. listopadu 1989 vrátil a stejného dne již zpíval na manifestaci Občanského fóra na Letenské pláni. Postupem času se z něho stal kritik české postkomunistické demokracie. Vstupenky na koncerty jaroslava Hutky jsou v prodeji v síti Ticketstream (www.ticketstream.cz),
v Infocentru v podloubí olomoucké radnice a v místech koncertů. Rezervace je možné provést také emailem ticketbooking@seznam.cz.
-age-

Další články