Cocktail Bar USA - Slavíme 20 let 31. 8. 2019

Dnes:24°C

Zítra:28°C

Neděle 18.8. Helena
Menu

Prostějovská radnice lže a očerňuje, my máme důkazy, že se Baláš chystal na Nejvyšší soud

Prostějovská radnice lže a očerňuje, my máme důkazy, že se Baláš chystal na Nejvyšší soud

13. 05. 2017 - 00:00

Kauza tajemníka prostějovského magistrátu Lubomíra Baláše, který sice deklaroval absenci v práci z důvodu jednání Nejvyššího soudu, kde se žádné nekonalo, má nový vývoj. Město k věci vydalo na Facebooku prohlášení, ve kterém naše zjištění zpochybňuje. Radnice za způsob komunikace na sociální síti čelí kritice.

3. duben. Tajemník prostějovského magistrátu Lubomír Baláš informoval na poradě primátorky o tom, že ve dnech 10. až 13. dubna bude mít „pracovní jednání se soudci Nejvyššího soudu ČR“. S tím byl podle zápisu vysloven souhlas.

Den poté. Baláš informaci o své absenci zopakoval i na poradě vedoucích jednotlivých odborů magistrátu města. Hanácký Večerník má k dispozici zápisy z obou těchto jednání.

Výstřižek

 

Jenže: Nejvyšší soud proběhlé jednání ústy svého mluvčího jednoznačně popřel. „Takové jednání by muselo být řádně zaznamenáno v některém z rejstříků (v některé z databází) Nejvyššího soudu, což není,“ vyjádřil se vedoucí oddělení styku s veřejností Petr Tomíček.

Na tento do očí bijící rozpor poukázal jako první Hanácký Večerník ve svém čtvrtečním tištěném vydání. Hned v pátek přišla ze strany města reakce: facebookový status, ve kterém píše, že jsem si jako autor toto téma vymyslel, že jsem na kritice Baláše psychicky závislý, ale že to vlastně ani nestojí za reakci.

Hlavní sdělení je však takové, že měl tajemník schválenou pracovní cestu na školení. Jenže i to je čirá lež – pracovní cesta se měla týkat jednání se soudci, ne školení. A co se zvednutí telefonu týče, před vydáním článku byl s žádostí o reakci osloven jak přímo tajemník Lubomír Baláš, tak i mediální referentka radnice Anna Kajlíková a její kolegyně, tisková mluvčí Jana Gáborová.

Bez reálného základu tak město na svém oficiálním profilu obviňuje Hanácký Večerník z nepravd, a to stylem, který lze považovat za krajně nevhodný u prezentace územní samosprávy, což tam řada diskutujících právem vytkla.

Lže přitom někdo úplně jiný. Buďto Baláš nebo správci facebooku radnice. To by měla začít urychleně řešit primátorka města Alena Rašková.

 

Jakub Čech

0 komentářů

Další články