Komentář Jana Holpucha: Zítra se bude tančit všude?

Komentář Jana Holpucha: Zítra se bude tančit všude?

03. 10. 2018 - 00:00

Pozor, jedná se o článek staršího data a pod předchozím vydavatelem novin. Uvedené informace již nemusí být aktuální.

Když pomineme břitkou kritiku papalášství, korupce a klientelismu, což jsou zaklínadla, která spolehlivě fungují už od dob Miroslava Sládka, pak to vypadá, že letošní komunální volby v Olomouci jsou o dvou tématech. O nejhezčí „selfie“ z brigády a o rozdávání.

Banner Florcenter

Netroufám si odhadnout, nakolik všechny ty pečlivě aranžované reportáže, na kterých vystajlovaní kandidáti v dramaticky zpomalených záběrech „nezištně“ sbírají smetí, nakonec zaberou. To se dozvíme už tuto sobotu po sečtení volebních výsledků. O tom, jestli lze splnit sliby, co všechno bude zadarmo, se ale dá diskutovat už teď.

Každý, kdo vlastní třeba byt, ví, že zadarmo nedostane ani žárovku. A tak když někdo před volbami rozdává tramvajenky, pastelky pro prvňáky nebo třeba svoz odpadu, ví moc dobře, že ve skutečnosti to zadarmo není. Zaplatí to město. A musí na to vzít z jiné hromádky. Pokud vám navíc ten stejný tvrdí, jak současně město oddluží, řekl bych, že na tom něco nesedí.

ODS neslibuje zadarmo nic. Myslíme si, že než rozdávat, je prostě lepší peníze investovat tam, kde je to skutečně potřeba. Do dopravy, do parkovišť, do škol a školek, do sportu a do kultury.

To jsou naše priority. Neschováváme se, jako jiní, za bezobsažné řeči o koncepcích, které za nás mají předložit tajemní odborníci. Odmítáme bezbřehou demagogii a laciné předvolební sliby. Místo nich nabízíme odvážné a zapálené lidi a politiku postavenou na zkušenosti, odpovědnosti i selském rozumu. Zkrátka, nabízíme rozumná řešení.

Jan Holpuch

0 komentářů

Další články