Dnes:1°C

Zítra:1°C

Neděle 28.11. René
Menu

K čemu máme měšťáky, aneb demonstrace síly

K čemu máme měšťáky, aneb demonstrace síly

16. 03. 2016 - 00:00

Pozor, jedná se o článek staršího data a pod předchozím vydavatelem novin. Uvedené informace již nemusí být aktuální.

V Olomouci existuje poměrně kvalitní alternativní hudební scéna. Návštěvníci koncertů to sice berou mnohdy jako recesi, ale tu a tam se pořádají už spoustu let koncerty za zrušení Městské policie. Podle slov frontmana Mixed Emotions Vaška Hofmanskiho, "chceme, asi si pejsci čurali když musí a aby řidiči parkovali tam, kde potřebují." Zda se jedná skutečně o recesi, nebo o smyslupný požadavek, posuďte sami:

Dnes, ve středu . března, dorazila do redakčních pošt tato tisková zpráva z olomoucké Městské policie:

Kradla sazenice v centru města

Dnes po páté hodině ranní zaregistroval pracovník Kamerového systému města Olomouce nezvyklý pohyb ženy kolem záhonu s květinami na třídě Svobody. Po přiblížení kamery zjistil, že si žena dává do igelitové tašky sazenice květin ze záhonu. Po naplnění tašky se pachatelka odebrala směrem k zastávce městské hromadné dopravy, kde ji dostihla hlídka Městské policie Olomouc. Osmašedesátiletá žena uvedla, si chtěla v místě, kde bydlí, přikrášlit prostor u domu. Za dozoru hlídky sazenice zasadila zpět na původní místo. Celá věc byla na místě vyřešena udělením blokové pokuty.

Pro televize: je možnost přijet si natočit kamerový záznam.

V tuto chvíli už otázka smyslu existence měšťáků začíná být vážná. Shrneme si to: 68 letá bábinka krade několik sazenic v centru města. Nekrade jízdní kolo, ani automobil. Krade sazenice ze záhonu. Proč to dělá? Buď proto, že nemá na sazenice, anebo proto, že staří lidé tu a tam občas dělají nelogičnosti (jeden děd, ač s vysokým důchodem, kradl v samoobsluze žvýkačky s odůvodněním, že ho okrádali celý život; zkrátka věk kolem sedmdesátky a výš je nějaký pro nás pro všechny, i pro současné strážníky, chlapy v plné síle) a netřeba se tomu smát, třeba tak skončíme taky. Babička je dostižena měšťáky (zní to jako zásah Kobry 11, že?), zažije tu příšernou ostudu na tramvajové zastávce, což by jí mělo být dostatečným trestem. Jde se strážníky, možná v slzách, zpátky k záhonu zasadit, co vytrhala. Jakýkoli poškolák, který by vyplenil školní záhon s mrkví, by tím byl za takovou klukovinu potrestán až až. Ale ono ne: bábinka musí zaplatit pokutu, a k dovršení všeho jsou podtrženým řádkem pozvány televize, aby si ze služebny odvysílaly kamerový záznam tohoto zločinu, a udělaly stařence ostudu po celé zemi.

Otázka pro ředitele městské policie, strážníky ve službě, jakož i pro primátora města: Je nutné demonstrovat sílu ozbrojených složek na 68 leté babičce? Je nutné ji vysílat v televizi, aby nebohá bábinka měla akorát tak důvod se jít oběsit? Kvůli třem sazenicím? A druhá otázka: opravdu má existence Městské policie za tolik milionl ročně smysl? Fotografie stařenky k článku je ilustrační, pro záznam z kamery si nikdo z redakce určitě nepůjde. A pokud dotyčná stařenka čte tyto řádky, ať se redakci ozve. Ty tři sazeničky jí rádi koupíme.

Milena Hudcová

Další články