Cocktail Bar USA - Slavíme 20 let 31. 8. 2019

Dnes:28°C

Zítra:22°C

Úterý 20.8. Bernard
Menu

Mobilní aplikace Sportuj v Olomouci: Příšerné fiasko, kde se nic nedozvíte

Mobilní aplikace Sportuj v Olomouci: Příšerné fiasko, kde se nic nedozvíte

20. 11. 2018 - 00:00

Když město Olomouc vydalo 5. září tiskovou zprávu o startu mobilní aplikace "Sportuj v Olomouci", nechtěli jsme být za hnidopichy a nechali ji dva měsíce uzrát. Protože podle magistrátního webu pomůže zároveň menším sportovním klubům a skupinám, které pořádají zajímavé sportovní akce, ale nemají dostatek finančních prostředků na vlastní propagaci, byli jsme mírně na vážkách, co je a co není "menší klub". Tak třeba hokejisti. Nebo plavci. Nebo atleti. Zkrátka ty základní sporty.

Možná jsou to právě oni, kteří, slovy tehdejšího náměstka Urbáška, "nemají dost finančních prostředků ke své propagaci." Aplikace totiž nic neví o dnešním zápase Mory ve Vítkovicích, ale ani o následujícím domácím zápase, a po zadání "vyhledat hokej" dokonce nenajde NIC (až při podrobnější rešerši odkáže na zápas s Litvínovem, který proběhl před čtyřmi dny). Budiž ale dospělácký hokej áčka jen demonstrací toho, co ta aplikace nedovede a neví.

Je toho totiž dost. Dávalo by to smysl u čistě soukromého počinu, který by závisel třeba na komerční inzerci jednotlivých klubů. Jenže aplikace veřejné správy za veřejné peníze by prostě měla bez dalšího šlapat a nevynechávat - jinak nemá smysl. A hokej není to jediné, co na apce nenajdete. Nezná třeba totiž Atletický klub Olomouc, a my nadále považujeme atletiku za královnu sportů a základ všeho ostatního. Podobně kulhá na všechny čtyři plavání, které taktéž považujeme za naprostý základ. Aplikace sice zná olomoucký Plavecký stadion, upozorňuje ale pouze na "plavání s ploutvemi" a nic dalšího. Že by třeba rozpis plavání pro veřejnost, taková vcelku zásadní věc, pokud chce člověk sportovat? Ani nápad. Není.

O smyslu takového počinu se tak dá dosti značně pochybovat. Že je něco špatně, prokazuje i facebooková stránka projektu, která se chlubí těžko uvěřitelnými 179 fanoušky, tudíž prakticky nulou. Zatím se neptám, kolik ta aplikace město stála, anebo proč není na administrativní sílu, která by ji plnila daty. Ale brzy se začnu zajímat.

Vlastimil Blaťák

0 komentářů

Další články