Dnes:18°C

Zítra:16°C

Úterý 21.5. Monika
Menu

Najdete na fotografii fanoušky Pévéčka? Nejsou tam. A Pospíšil jich čekal plný stadion...

Najdete na fotografii fanoušky Pévéčka? Nejsou tam. A Pospíšil jich čekal plný stadion...

foto: archiv redakce

30. 09. 2018 - 00:00

V úterý 25. září se prostějovský zimní stadion sice chystal na předvolební show Jiřího Pospíšila (Pévéčko), ta ale dopadla jinak, než její autor plánoval a celé "setkání s fanoušky" dostalo značně tragikomický nádech. Žádní fanoušci na něj totiž nepřišli. Město Prostějov jako oficiální pořadatel akce si na "besedu" neobjednal salonek v přilehlém hostinci, ale rovnou celý stadion. Tribuny ale zely prázdnotou, jak je patrné z fotografie.

Beseda, vyhlášená na webu města, s názvem "Ohlédnutí za čtyřmi roky práce, systém financování sportovních klubů a výstavba nových sportovišť v našem městě", nominovala mezi řečníky primátorku Alenu Raškovou, jejího náměstka Jiřího Pospíšila, za LHK Jestřábi pak majitele Olpranu Luňáka a trenéra Vykoukala, za klub SK 1913 dorazil Marek Černošek a trenér Sedlo. Za Olomoucký kraj pak František Jura. Kdo nedorazil, byli fanoušci. Prázdnotou zející tribuny se "zaplnily" až příchodem opozičních zastupitelů, s čímž pořadatelé zjevně nepočítali...

Reportáž z akce, která měla vyznít velkolepě...

Pořadatelé zjevně čekali na fanoušky. Židličky mluvčích byly umístěny mezi plexisklem a spodní řadou tribuny, otočené do ochozů. Místo fanoušků ale přišla opozice - Matyášek, Navrátil, Naiclerová, Švec, Fröml, a taky Milan Fládr, který není zastupitelem. Po nich dorazilo několik maminek dětí z SK 1913. Fanoušci nikde.

Akce, tedy "beseda", ale začala podle předem připraveného scénáře. Mikrofon si vzal před liduprázdnou arénou moderátor, který z papíru přečetl zvučný úvod a předal slovo Jaroslavu Luňákovi, generálnímu manažerovi LHK. Jeho základním poselstvím bylo to, že "Naiclerová je šílená a udavačka". Proradniční prostějovské médium Prostějovský Večerník dokonce tento výkřik vybralo jako "výrok týdne".Jiřímu Následně se slova dostalo i Pospíšilovi (Pévéčko), kterému zjevně nedochází, že doby, kdy jej hokejoví fanoušci považovali za spasitele tohoto sportu v Prostějově, jsou už několik let pryč. Pospíšil představil projekt menší haly s druhou ledovou plochou (který byl představen již v roce 2014 před minulými volbami a v zásadě šlo o obhajobu, proč to zatím nešlo - ale teď už máme územní rozhodnutí a jsme těsně před vydáním stavebního povolení...).

Manipulace s videozáznamem: Tito hlasovali proti nám!

Během projevu generálního manažera Luňáka se na podporu jeho slov pustil na velkoplošnou obrazovku na liduprázdném stadionu videozáznam hlasování Zastupitelstva, podle kterého část opozice hlasovala "proti LHK." Jenže tak jednoduché to není. "Z puštěného videa ale nebylo patrné, o jaké hlasování šlo. Já vím, o co šlo: šlo o usnesení o změně způsobu vyplácené dotace na led, která měla původně podle schváleného usnesení putovat přímo správci stadionu - Domovní správě Prostějov, ale doktor Luňák ji chtěl cash. Hlasovali jsme proti, protože taková změna se dá z hlediska zákona interpretovat jako dotační podvod," odpověděla na náš dotaz Hana Naiclerová.

"Pojďme si to shrnout. 45 minut politické kampaně a slibů, 15 minut hádek s opozičními politiky a konec. Pokud se někdo na něco chtěl zeptat, tak neměl šanci. Nebylo kdy, po hodině keců hned konec. Větší šaškárnu už jsem dlouho neviděl...," zní jeden z komentů na facebooku LHK Jestřábi pod příspěvkem o akci.

Vlastimil Blaťák

0 komentářů

Další články