Dnes:29°C

Zítra:29°C

Pátek 7.8. Lada
Menu

Náměšť osm let po konci Zahrady: Snaha je, ale není to ono

Náměšť osm let po konci Zahrady: Snaha je, ale není to ono

25. 06. 2019 - 11:00

Poslední ročník festivalu Zahrada, který skončil především kvůli konfliktu s prodejci ve stáncích na soukromých zahradách, byl také posledním, který dokázal ve větší míře přilákat do Náměště masy. Od té doby se v amfiteátru vystřídalo několik pořadatelů, nelze jim upřít sympatickou snahu, už to ale není ono.

V nejbližších dnech odstartuje v Náměšti letošní „Náměšťfest“, obsazení kapel nevypadá úplně marně - Žlutý pes, Voxel, Mirai, Slza a další jsou zárukou vysoké kvality a snahy pořadatele. Přesto se fenoménu Zahrada stále ne a ne vyrovnat - před lety to zkoušela agentura Gong, nyní se snaží samotný městys. Tolik lidí, jako na Zahradu, už ale nikdy nepřijelo.


Proč zanikla Zahrada
Na festival Zahrada už roce 2011 dolehla finanční krize. Akci ubývali návštěvníci a odkláněli se od ní i sponzoři. Velkou vinu na celé situaci podle organizátorů nesli právě obyvatelé Náměště. Ti se totiž na festivalu přiživovali tím, že pronajímali své zahrady nepovoleným stánkařům nebo na nich sami v době festivalu nabízeli občerstvení.
To uvedli v roce 2012 pořadatelé jako hlavní důvod přesunu akce – která se ale nakonec na žádném jiném místě už nikdy nekonala. Uvažovalo se o Přerovu, všechny možnosti ale nakonec padly. Konec festivalu tak přišel paradoxně krátce poté, co v roce 2009 velkolepě oslavil svoje dvacáté narozeniny.
Městys Náměšť na Hané přitom do údržby amfiteátru investuje ročně statisíce korun.

4 komentáře

d 27.08.2019, 23:48

x

Burani z nameste

public relation 04.07.2019, 21:43

Úpadek

Doba kultury je jinde.Tvrdá konkurence superkapel ty vyčpělé unavené a kvalita malá, českých kapel,už nikoho nepřitáhnou.Kryštof to je totální nic.Chce to profesionály,kteří sice někde jsou,ale v celku je to bída.A k tomu drahé nápoje a je konec.Ve srovnání je zahraničí tak daleko,že už je otázka jestli to někdy doženeme.Profesionálů je tolik,že dnes se vybírá ne to,co je kvalitní,ale to na co je chuť.U nás?Filmy úpadek,hudba tak pro lidi, co nemají hudební sluch.

Macin 26.06.2019, 20:31

Zahrádkáři

Stačí kdyby pořadatel Zahrady prodával v areálu pivo za normální cenu tak si zahrádkáři ani nevrznou. Jenže ono je holt potřeba rychle zbohatnout. A to je problém českých obchodníků. Od sponzora dostane pivo za hubičku, tak stačí přirazit jen málo a v zahrádkách neprodá nikdo nic.

Kristýna Chocholová 26.06.2019, 15:44

Kryštofkemp

Nemyslím si že by se po festivalu Zahrada již nikomu nepodařilo naplnit anfiteátr. Kapela Kryštof se tu úžasně drží,každý druhý rok se tu sejde hodně lidí z různých částí České republiky. 🙂

Další články