Dnes:17°C

Zítra:20°C

Pondělí 23.9. Berta
Menu

Chystají se oslavy 10. výročí Sluňákova. Volný vstup do Rajské zahrady a Sluneční hory si mohou zájemci užít již tento víkend

Chystají se oslavy 10. výročí Sluňákova. Volný vstup do Rajské zahrady a Sluneční hory si mohou zájemci užít již tento víkend

07. 08. 2017 - 00:00

Idea Sluňákova a jeho činnosti souvisí se snahou o prohlubování úzkého sepětí lidí s přírodou a s krajinou, kterou obývají. Dům přírody Litovelského Pomoraví slaví na konci letních prázdnin 10 let od svého vzniku. Již první srpnový víkend mohou zájemci navštívit Sluneční horu i s Rajskou zahradou bez nutnosti vyzvednutí klíče.

luneta banner

O víkendu 5. až 6. 8. pořádá ekologické centrum Sluňákov program s volným vstupem do Rajské zahrady a Sluneční hory. Volný vstup se bude opakovat ještě v rámci oslavy 10. výročí stavby nízkoenergetického domu, která se koná 26. 8.

Centrum Sluňákov stojí v Horce nad Moravou. Kdo chce za normálních okolností navštívit Rajskou zahradu či Sluneční horu, musí uhradit menší poplatek a vyzvednout si klíče v budově Sluňákova. Nadcházející víkend budou však objekty volně dostupné.

Sluneční horu i Rajskou zahradu si mohou zájemci o prázdninách prohlédnout také 26.8. k příležitosti oslav 10. výročí Sluňákova. Součástí oslav bude také celodenní program. Návštěvníci se mohou těšit na komentované prohlídky Horecké vodní elektrárny či nízkoenergetického domu. Zájemci si vyzkouší pečení chleba ve středověké peci za doprovodu archeologa Filipa Šrámka. Lákadlem jsou koncerty, které se závěrem večera uskuteční v Rajské zahradě. Hrát bude kapela Annešanté a nezávislý hudebník Gunther Heinz.

-kz-

0 komentářů

Další články