Dnes:12°C

Zítra:18°C

Pondělí 6.4. Vendula
Menu

Litovel dnes pořádá slavnosti, vystoupí Heidi Janků i Ivan Mládek

Litovel dnes pořádá slavnosti, vystoupí Heidi Janků i Ivan Mládek

09. 09. 2017 - 00:00

Pozor, jedná se o článek staršího data a pod předchozím vydavatelem novin. Uvedené informace již nemusí být aktuální.

Na bohatý kulturní program zve dnes, v sobotu 9. září město Litovel. U příležitosti dnů Evropského historického dědictví a výročí spolupráce s partnerským městem Revúca se zde konají Litovelské slavnosti. Celý program najdete níže.

Program akce je opravdu bohatý. Od rána mají návštěvníci možnost bezplatně navštívit litovelské Muzeum, kde na ně čeká expozice o společenském životě hmyzu nebo o litovelských řemeslech. Každou celou hodinu mimo poledne se v rozmezí od 10 do 16 hodin konají také výstupy na ochoz radniční věže. Zajímavostí této věže je, že stojí přímo na jednom z ramen řeky Moravy. Právě pro přítomnost řeky ve městě se Litovli přezdívá Hanácké Benátky.

Ve 14 hodin pak startuje komentovaná prohlídka Litovle s průvodcem. Sraz je u Morového sloupu. Otevřena bude také kaple svatého Jiřího a kostel sv. Marka.

Právě důraz na památky vychází z blížících se Dnů evropského dědictví, které vybízejí k návštěvě památek, kolem kterých často bez zájmu procházíme.

V Litovli však mají ještě jeden důvod k slavnostem. Letos si město připomíná padesátileté výročí spolupráce se slovenským partnerským městem Revúca. Kooperace obou měst tak trvá už od roku 1967.

Modeláři a rybáři si přijdou na své u rybníka, řada dalších aktivit se však uskuteční přímo na náměstí. Lidé se mohou těšit na farmářský trh nebo ukázku hasičské techniky. Návštěvníci odjinud ocení bezplatný turistický vláček.

Na náměstí pak vystoupí soubor s pásmem tanců a písní ze slovenského regionu Gemer. Lákadlem pro návštěvníky bude koncert zpěvačky Heidi Janků ve 14 hodin nebo interpret hitu Mumuland Petr Kotvald. Toho vystřídá rapper Lipo a den zakončí bavič, zpěvák a skladatel Ivan Mládek.

„Návštěvníky čeká bohatý program na mnoha místech města. Hlavní hudební program se uskuteční zdarma na náměstí Přemysla Otakara a většina památek ve městě bude také přístupná zdarma,“ pozvala čtenáře HV Simona Dvořáková z Městského úřadu v Litovli.

 

Jakub Čech

litovelske_slavnosti_2017_plak2_zmena_2_

0 komentářů

Další články