Dnes:18°C

Zítra:20°C

Pondělí 23.9. Berta
Menu

Milovníci tvarůžků si v Příkazích přišli na své, hodovat přišly desítky lidí

Milovníci tvarůžků si v Příkazích přišli na své, hodovat přišly desítky lidí

16. 07. 2017 - 00:00

Desítky lidí si přišly pochutnat na proslulých olomouckých tvarůžcích. V Hanáckém skanzenu se Tvarůžkové hody pořádají každoročně. Letos byl pro děti připraven doprovodný program a k hodování hrála cimbálová muzika Okybača.

videoprojektory web

V Příkazích se včera hodovalo. Tvarůžkové hody v Hanáckém skanzenu mají již šestiletou tradici. Minulý rok se ovšem nekonaly a o to víc se na ně lidé z přilehlých vesnic těšili. Počasí jim bohužel moc nepřálo, časté přeháňky znepříjemňovaly pohyb po skanzenu.

Návštěvníci si mohli pochutnat na tvarůžcích nakládaných v pivu

Tvarůžky, na kterých si příchozí mohli pochutnat, pocházely z města, které je výrobou olomouckých syrečků proslaveno- z Loštic. Na hodech se prodávaly i sýry z olomouckých tvarůžkových prodejen a nakládané tvarůžky přímo pro tuhle příležitost. „Tvarůžky jsme nakládali v pivu a jarní cibulce," vysvětluje pořadatel hodů Roman Vacek.

Na své si přišli i návštěvníci, kterým moravský zrající sýr zrovna dvakrát nevoní. V prostorách bývalé letní kuchyně si mohli koupit drobné občerstvení, nebo si pochutnat na dobrotách z udírny. Zapíjelo se točenými pivy plzeňského typu.

Pro děti připravili organizátoři doprovodný program. Zkoušely si stará řemesla, skákaly v pytlích, anebo poslouchaly pohádku. V zadní stodole, která se zpravidla používá jako multifunkční sál pro filmové projekce, pořádání koncertů či divadelních představení, jezdily děti na koni.

Atmosféru Hanáckého skanzenu dotvářela cimbálová muzika Okybača a zahlédnout se tu daly také lidové kroje.

V letních měsících si návštěvníci skanzenu mohou prohlídnout expozici od 10 do 17 hodin. Tvarůžkové hody se konaly ve stejném časovém rozpětí a hodujícím byla expozice otevřena.

Hodovat do skanzenu přišly desítky lidí. „Největší nával bývá o Velikonocích a na Vánoce," přibližuje návštěvnost akcí, které se v Hanáckém skanzenu pravidelně konají, spoluorganizátorka akce.

-kz-

0 komentářů

Další články