Dnes:-0°C

Zítra:0°C

Pátek 17.1. Drahoslav
Menu

První dožínkové slavnosti pro rodiny s dětmi v Horce nad Moravou

První dožínkové slavnosti pro rodiny s dětmi v Horce nad Moravou

09. 09. 2016 - 00:00

Pozor, jedná se o článek staršího data a pod předchozím vydavatelem novin. Uvedené informace již nemusí být aktuální.

V sobotu 17. září se od 9,30 hodin v Domě přírody Litovelského Pomoraví – Centrum Sluňákov v Horce nad Moravou uskuteční obvyklý den pro veřejnost, letos věnovaný dožínkovým slavnostem, které představí Hanou jako kraj úrodný a tradičně zemědělský.

Pro děti jsou připraveny ukázky tradičního zpracování obilí s možností si vyzkoušet mlácení obilí cepem, mletí zrní na mlýnku, pečení chleba na ohni nebo tvoření slaměných ozdob.

Koordinátorka Sluňákovských dožínek Jana Vyhňáková dodává: „Budeme rádi, pokud nám lidé přinesou domácí dobroty spolu s receptem, které budou nějakým způsobem souviset právě s dožínkami. Výrobek spolu s návodem připravíme ke sdílení s ostatními návštěvníky.“

Hravá stanoviště doplní zpívání písniček o obilí a pečení s paní Fridrichovou, chuťová stezka Lesního klubu Bažinka a fascinující poznávání rostlin všemi smysly Pevnosti poznání. Dále se představí Rodinné centrum Heřmánek nebo Lesní školka Sluněnka.
Po celou dobu si lidé budou moci zakoupit produkty regionálních výrobců, kteří si také pro děti připravili tvořivé dílny na využití přírodních materiálů a připomenutí tradice lidových řemesel.
Atmosféru pravých dožínkových slavností zpříjemní dobroty jako hanácké hertepláky, olomoucké harule, regionální pivo a káva z olomoucké pražírny. Vstup na akci je zdarm.

-ms-

0 komentářů

Další články