Dnes:18°C

Zítra:20°C

Pondělí 23.9. Berta
Menu

V Olomouci měly ženy možnost vyzkoušet si hormonální jógu

V Olomouci měly ženy možnost vyzkoušet si hormonální jógu

09. 07. 2017 - 00:00

Šárka Simonidesová, přímá studentka Dinah Rodrigués, učila v Olomouci ženy hormonální jógovou terapii. Dvoudenní seminář vyšel účastnice na 2500 korun. Dozvěděly se, co to hormonální jóga je a jaké jsou její hlavní techniky. Stěžejní byla jednadvaceti cviková sestava. Podrobně popsané cviky si ženy odnesly ve skriptech domů.

videoprojektory web

Ve sportovním centru Omega se konal dvoudenní seminář hormonální jógy. Na kurz se přihlásilo 30 zájemkyň. „Dříve jsme kurzy pořádali v našem centru Yofyz. Kvůli velkému zájmu jsme museli semináře přesunout do většího prostoru," vysvětluje majitelka Yofyzu Michaela Máté.

Hormonální jógová terapie harmonizuje hormony

Hormonální jógová terapie (HJT) podle Dinah Rodrigués je přírodní léčba – sestava cviků vycházejících z hatha jógy, kundalini jógy a tibetských technik práce s energií, která byla vytvořená pro ženy s problémy způsobenými hormonální nerovnováhou. Hormonální jóga pomůže během menopauzy i s otěhotněním. Dále pomáhá při padání vlasů, silném akné nebo i s nepravidelnou menstruací. Terapie také podporuje celkový zdravotní stav, zvyšuje pružnost těla, pohyblivost kloubů, posílí plíce, detoxikuje organismus, zvýší metabolismus, vylepší tvar postavy i stav pleti, zvýší imunitu a napomůže omlazení těla i mysli.

Lektorka semináře byla přímou studentkou Dinah Rodrigués

Lektorkou seminářů, které se v Olomouci pořádají v měsíčních intervalech, je certifikovaná Šárka Simonidesová. „Kurz hormonální terapie jsem absolvovala ve Vídni," říká lektorka Simonidesová. Vyučila se u Dinah Rodrigués, což je jediný pověřený člověk, který může tento typ certifikátu vydat. Simonidesová působí v oboru přes 15 let a dle jejich slov se těší z každého víkendového kurzu.

První prázdninový týden zavítala Dinah Rodrigués již podruhé i do Prahy. Stejně jako v loňském roce i letos v Česku vyškolila lektory v hormonální jógové terapii.

Účastnice semináře si odnesly podklady pro cvičení doma

Dvoudenní seminář vyšel účastnice na 2500 korun. Každá žena si s sebou odnesla skripta, ve kterých byly jednotlivé cviky, které se ženy naučily na semináři, podrobně rozepsané. „Je důležité, aby se celá třicetiminutová sestava cvičila technicky správně. V opačném případě to může mít negativní efekt," podotýká lektorka Šárka Simonidesová, které hormonální jóga pomohla se zdravotními potížemi. Sestava se skládá z jednadvaceti cviků, jež zvládnou i ženy, které s jógou nemají předchozí zkušenosti.

HJT obsahuje speciální cviky na reaktivaci, produkci a hlavně na harmonizaci hormonů, v důsledku čehož zmírňuje nebo odstraňuje nepříjemné doprovodné symptomy menopauzy a rovněž pomáhá při dalších problémech, jako jsou polycystické vaječníky, premenstruační syndrom či neplodnost.

Terapie Hormonální jógou zvyšuje a vyrovnává hladinu hormonů, především estradiolu, takže pomáhá v prevenci osteoporózy a kardiovaskulárních onemocnění.

Tento kurz byl určen pro ženy. Šárka Simonidesová se ovšem věnuje i mužům a diabetikům.

-kz-

0 komentářů

Další články