Dnes:18°C

Zítra:20°C

Pondělí 23.9. Berta
Menu

V olomouckém parku se hraje ringo. Přidat se může kdokoliv

V olomouckém parku se hraje ringo. Přidat se může kdokoliv

06. 07. 2017 - 00:00

Dnes odpoledne vypukly v olomoucké parku u sochy Boženy Němcové ringohrátky. Akce má trvat do osmé hodiny večerní a přidat se může kdokoli. Ringohrátky pořádá komunita „Zaparkuj – oživujeme veřejný prostor", která si klade za cíl vnést více společenských akcí do olomouckého veřejného prostoru.

videoprojektory web

V Olomouckém parku Čechovy sady si dnes lidé mohli zahrát ringo. Komunita "Zaparkuj" má k dispozici dvě nová ringohřiště a tentokrát se rozhodla oživit veřejný prostor v jednom z olomouckých parků. Akce probíhá již od čtyř odpoledne a zapojit se může kdokoliv.

Vstup na akce je zdarma


"Na podobné akci jsem poprvé. Šly jsme s kamarádkami kolem a rozhodly jsme se, že se přídáme," říká účastnice Anna Rybnikárová. "Akce tohoto typu mi jsou sympatické. Je fajn, že si může zahrát kdokoliv a bez poplatku," dodává Rybnikárová.

Na akcích, které seskupení „Zaparkuj – oživujeme veřejný prostor" pořádá, stojí tento rok nově mobilní stánek, jenž slouží jako bezplatná půjčovna stolních a deskových her, sportovního vybavení a dek. Půjčovna neobjíždí pouze akce Zaparkuj, ale můžete ji potkat i na vybraných festivalech.

V této sezóně by se Zaparkuj chtělo zaměřit více na seniory a rovněž přesunout většinu aktivit do parků a na půdu Univerzity Palackého.

Na "Zaparkuj Fest!" se můžete těšit každých 14 dní


Po třech letech končí Zaparkuj s letním kinem a začíná s "kinem 2.0". Na "Zaparkuj Fest!" se můžete těšit každých 14 dní po celé léto. K vidění budou nejen oblíbené filmové projekce, ale organizátoři si vždy nachystají i doprovodný program. První akce festivalu se uskuteční již příští týden ve středu. Promítat se bude film "Nejšťastnější den v životě Olliho Mäkiho" a jako doprovodný program si návštěvníci budou moci vyzkoušet například power jógu.

Iniciativa „Zaparkuj – oživujeme veřejný prostor" funguje již čtyři roky. Komunita vznikla jako společný projekt Univerzity Palackého, Statutárního města Olomouce a Výstaviště Flora. Jejich cílem je vnést do olomouckého veřejného prostoru více společenských nízkorozpočtových aktivit. Během čtyř let problěhly více než stovky akcí pod hlavičkou Zaparkuj.

-kz-

0 komentářů

Další články