Dnes:20°C

Zítra:26°C

Středa 24.4. Jiří
Menu

Víkend přinese Čokoládový festival, lidi pozve QR kód o velikosti 3x3 metry

Víkend přinese Čokoládový festival, lidi pozve QR kód o velikosti 3x3 metry

foto: archiv redakce

09. 02. 2016 - 00:00

Čokoládový Festival 2016 v Olomouci, pořádaný agenturou ChrisFromParis je jedinečnou událostí pro všechny milovníky čokolády a cukrovinek, kteří mají chuť se pobavit, pochutnat si a případně se i přiučit vaření s čokoládou. V přízemí centra bude umístěn největší čokoládový QR v ČR. Tento QR kód o velikosti 3x3 metry pak dovede návštěvníky do posledního patra nákupního centra.

Čokoládový veletrh se představí na prostranství o rozloze 1.000m2 a návštěvníkům nabídne tři hlavní sekce: Velkou výstavu obalů čokolád z celého světa, kulinářskou přehlídku, na které pražští šéfkuchaři předvedou své nápadité recepty a prodejní stánky partnerských organizací. Tento rok ale pořadatelé otevřeli dveře Čokoládového Festivalu i dalším pochoutkám, a to vaflím, perníku a bonbonům.

Návštěvníci se mohou těšit například na představení šéfkuchařů z restaurace Lobster Jaroslava Klára nebo z restaurace Benada Petra Formánka, při nichž mohou zhlédnout přípravu neobvyklých jídel  - například mexické čokoládové omáčky Mole Poblano s kuřecím masem. Představí se i David Cirkva a Jan Petera, oficiální kuchaři Čokoládové výstavy, kteří návštěvníkům připraví výborné pokrmy, jako lososa na čokoládě či Valentýnskou paellu. Důležitou událostí bude také přítomnost Lucie Průšové, nejlepší cukrářky v ČR, která bude děti učit, jak vyrobit pralinky. A na závěr budou moci diváci shlédnout i práci studentů Střední školy gastronomie a služeb.

Zamilované potěší 180 cm velké srdce

Ve výstavní části festivalu bude k vidění bezmála 200 obalů čokolád z celého světa, které pro účely akce zapůjčil p. Stanislav Kramský. Výstavu pak doplní historické předměty, filmové dokumenty a fotografie. Návštěvníci budou mít možnost ochutnat a zakoupit si různé druhy čokolád u stánků společností: ChocoMe, Kamila chocolates, Italské speciality, Kamelie – Vino z Francie, Eva Café, Chocothérapia, Mr. Vonka, ChocoBonte, Gold Pralines, Choco-Café, Čokoláda XC - XOCO Club, Lenka Glosová, Passion Chocolate, Seneca Café, BonBon, Amali Chocolaterie, Marmeládová Zahrada a mnohé další. Na oslavu svátku Svatého Valentýna bude na akci umístěno velké 180 cm srdce, naplněné bonbony, čokoládou a pralinkami. Bude to zkrátka jedinečné setkání všech milovníků čokolády, které byste si rozhodně neměli nechat ujít!

Po Olomouci se Čokoládový festival chystá i v Teplicích, Plzni, Brně a dalších městech. Festivaly se budou konat v průběhu následujících měsíců, a to až do dubna.

-age-

0 komentářů

Další články