Dnes:21°C

Zítra:26°C

Středa 5.8. Kristián
Menu

Caroline Kotrlová: Když křehké děvče fotí fotbal

Caroline Kotrlová: Když křehké děvče fotí fotbal

06. 06. 2018 - 00:00

Pozor, jedná se o článek staršího data a pod předchozím vydavatelem novin. Uvedené informace již nemusí být aktuální.

Jestli chodítě fandit v Olomouci na fotbal, zkuste se chvíli podívat i na kraj hřiště: možná budete sami překvapeni tím, že se za postranní čárou jako fotografka klubu pohybuje křehká slečna. Nejenom muži ale fotí fotbal...

luneta banner

Jak se dostane děvče k focení fotbalu?
Můj přítel chodí do kotle a jednoho dne mě vzal s sebou. Od té doby jsem chodila s ním téměř pravidelně podporovat domácí tým. Jednou jsem vzala do ruky s sebou foťák a udělala z kotle pár fotek. Zveřejnila jsem to a našel si mě pan Pelíšek. Spojil se s mým přítelem, který tam chodil na brigády, a s vtipnou větou "Hele, znáš tu holku?" si ke mě našel cestu. To bylo přibližně před dvěma až třemi lety a od té doby fotím na fotbale.

Co vás na tom baví?
Být součástí toho. Jako fanoušek jste taky součástí, a jako fotograf se dostanete blíž. I když už nejste ten rebel.

Vy jste byla rebel?
Já jsem, pořád! Mám hlavu plnou nápadů a není nic, co by mě brzdilo. Občas bych i z té fotografické pozice začala skákat a křičet, když dáme gól.

Co zažívá fotograf, když se blíží ke konci druhý poločas, a pořád ne a ne udělat tu správnou fotku?
Nervy. Mě z toho dokážou nádherně vytáhnout fanoušci, protože já fotím i je. A lidi jsou se mnou celkem komunikativní, oproti jiným fotografům. Zamávají, chtějí se nechat vyfotit. Tím pádem nezažívám takové stresy, když se nepovede fotka z utkání.

Jaký je pan Pelíšek šéf?
Úžasný. Pohodář, když mi ukazoval, kam můžu chodit, a když jsem se ho ptala, co mám fotit, řekl, že co chci. A dal mi volnou ruku, což je na tom to nejlepší. Má velmi kamarádský přístup.

Fotíte jenom fotbal, nebo i něco jiného?
Fotím i portrét, vlastní projekty, a hodně se zaměřuju na koně. Sama jsem koňačka, jezdím, tudíž mám v tomto světě spoustu přátel i fotografických příležitostí. Co se týče portrétu, tak teprve začínám, a snažím se pořád zdokonalovat.

Lákaly by vás i jiné sporty a jaké?
Ničemu se nebráním, sport mě baví a příležitostí je hodně. Třeba hokej je moc fajn. Chodila jsem na základní školu Spojenců, kde jsem vyrůstala s hokejisty, ale tenkrát jsem ještě nefotila. Někdy to možná zkusím, ale zatím si tam chodím jen zafandit, ať mi alespoň někde to fandění zůstane.

Kdyby si vás někdo chtěl objednat jako fotografa, kde vás najde?
Na facebooku mám stránku Caroline photos. Nebráním se ničemu, jen se mi moc nechce do svateb. Je to velmi náročné, svatebních fotografů je hodně a já se bojím, že by mě to kreativně ubilo. Jinak se nebráním focení čehokoliv. Určitě kdokoliv, kdo bude chtít nafotit něco speciálního, slečny, pár, nebo děti, zvířata, těším se na to. Eventuální klient se musí připravit na to, že jsem kreativní člověk, ale s citem. Dovedu se vcítit a jistě to vymyslíme tak, aby byly nakonec obě strany spokojené.
Vlastimil Blaťák

 

0 komentářů

Další články