Čtvrtek 30.11. Ondřej
Menu

Jedete na MS ve fotbale do Ruska? Приготовьтесь к этому!

Jedete na MS ve fotbale do Ruska? Приготовьтесь к этому!

13. 06. 2018 - 00:00

Pozor, jedná se o článek staršího data a pod předchozím vydavatelem novin. Uvedené informace již nemusí být aktuální.

Cesta do Ruska není jen tak. Především jde o víza, o která je lépe žádat dlouho dopředu. Současné česko-ruské vztahy jsou ale unikátní, a je nutno se při cestě na šampionát připravit na jistá specifika. Pokud je budete respektovat, proběhnou jak vaše žádost o vízum, tak samotná cesta bez nejmenšího problému.

luneta banner

1. Jdete si pro vízum na poslední chvíli? Vezměte si odznáček Strany!
Je otázka, jaké. SPO už vyšla z módy, tedy vsaďte na ANO nebo SPD. Že se vám to ekluje? Možná. Ale chcete vízum. Tak na to kašlete. Rusové si na těch správných odznáčcích zakládají odjakživa.

2. Nečekejte, že letadlo odletí včas
Budete mít zpoždění. S odletem se bude čekat, dokud do vedlejšího letadla nedovezou na nějakém apartním vozítku pána s jednou upadenou botou. Jede taky na fotbal. Sice tomu vůbec nerozumí, ale chlastat se dá i ve VIP lóži.


3. Pozor na falešné weby ambasád!
Recesisté zareagovali na informační válku po svém: stvořili falešné, ale velmi věrně vypadající weby Ruské federace, a informují na nich například o připojení KLDR k Rusku. Buďte obezřetní, protože se taky na fotbal nemusíte dostat!

4. Fanděte! Posílí to Putina
Propaganda Ruska si zajisté bude zakládat na tom, aby fanoušci ze všech koutů světa oslavili veliké Rusko jako moderní, úžasnou a svobodnou zemi. Vaše fandění se tudíž očekává a bude sdíleno, chraň vás ale pravoslavný pánbů, abyste se bavili doopravdy. Přítomná milice vám to velmi rychle a ráda vysvětlí.


5. Vezměte si tramvajenku
Ruský milicionář, který vám brání ve vytvoření selfie, protože na pozadí snímku je vojenský objekt, to bohužel myslí doopravdy. Zastřelí vás. Naštěstí ho můžete přechcat: vezměte si olomouckou tramvajenku a předložte mu ji s tím, že jste prezident čechoslováckovo futbála. Pak ho seřvěte na tři doby. Věřte nevěřte, ale funguje to. Buďte ale doopravdy razantní.

6. Zbavte se toho tajného, co vás sleduje
Ten chlapík, který vás už potřetí potkal ve městě velikosti Moskvy a připíjí si s vámi vodkou, je tajný. Pozor na něj. Je ale vcelku jednoduché se ho zbavit: udělejte si z něj otroka. Rusové o příkazech, které dostali, nediskutují, a pokud máte aspoň trochu fištrónu a přirozené autority, bude vám nosit pití, pelměně, zavazadla, a za pár českých cigaret nebo plzeňského piva dokonale zapomene na svoje vysoké státní poslání.
-vb-

 

Další články