Čtvrtek 30.11. Ondřej
Menu

Na Sluňákově dají o víkendu dětem sirky a naučí je rozdělat oheň

Na Sluňákově dají o víkendu dětem sirky a naučí je rozdělat oheň

15. 02. 2018 - 00:00

Pozor, jedná se o článek staršího data a pod předchozím vydavatelem novin. Uvedené informace již nemusí být aktuální.

V sobotu 17. února od 10 hodin na Sluňákově v Horce nad Moravou se děti a jejich rodiče přenesou do dob dávno minulých a poznají, jak lidé dříve využívali sílu živlů. Jak se jim dařilo s nimi pracovat a začleňovat je do jejich každodenního života.

Děti se pokusí rozdělat oheň nejen pomocí sirek, ale také díky dalším alternativním způsobům, které se dají v přírodě použít. S podporou vzduchu zkusí rozezvučit dřevo a zaslechnout tak tajemný hlas duchů a z darů země budou tvořit výtvarná a umělecká díla. Celý den bude návštěvníky provázet libá vůně čerstvě upečeného chleba. Při jeho tvorbě se totiž propojují všechny elementy. Země dá obilí a prostor na pečení (hliněná středověká pec), pomocí vody se udělá těsto a vzduch a oheň zajistí jeho upečení.

neolstav inz ucetni

V rámci doprovodného programu bude možnost navštívit divadelní představení. „Ve dvou časech, konkrétně v 11 hodin a o půl druhé se malí návštěvníci mohou těšit na divadlo a pohádku Čert a Káča z repertoáru ochotnického divadla z Velké Bystřice“ dodává koordinátorka akce Michaela Pavlíková. Vstup na akci je zdarma, díky podpoře Státního fondu životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Sluňákov je obecně prospěšná společnost nabízející prožitky a poznání, které rozvíjejí uctivý vztah člověka k přírodě i k sobě samému.
Sluňákov vznikl a rozvíjel se díky podpoře Statutárního města Olomouce od roku 1992. Dnes nabízí své aktivity pro školy, učitele, rodiny s dětmi a další širokou veřejnost v moderním nízkoenergetickém domu na okraji Chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví v Horce nad Moravou.  Dům obklopuje unikátní přírodní galerie s názvem Dům přírody Litovelského Pomoraví, kde mohou návštěvníci i účastníci programů prožívat nevšední zážitky setkání s lužní krajinou.

-ms-

Další články